PODZIEL SIĘ

Jakiś czas temu świat obiegła plotka, jakoby stacja „The CW”, która emituje m.in. seriale z Arrowverse, miała przejąć nadchodzącą produkcję Geoffa Johnsa, czyli „Stargirl”, której pierwotna premiera planowana była na „DC Universe”.

Domniemania te okazały się w połowie prawdziwe, gdyż jak głosi sam Johns, serial faktycznie ukaże się na tej amerykańskiej stacji telewizyjnej, jednak odcinki emitowane będą dwa dni po ich premierze na najnowszej platformie streamingowej DC Comics.

Decyzja ta została podjęta zapewne po to, aby zwiększyć oglądalność tejże produkcji, gdyż mimo ciekawej oferty, „DC Universe” to dalej usługa płatna, w momencie, kiedy „The CW” jest darmową siecią telewizyjną.

Nie wygląda także na to, aby nowy serial o przygodach Courtney Whitmore miał stać się częścią Arrowverse, chyba że otrzymamy jej paru sekundowe cameo w nadchodzącym „Kryzysie na nieskończonych ziemiach”.

Wydaje się to być rozsądnym posunięciem ze strony WB/DC, a jeżeli efektem będzie większy zysk, a co z tym idzie – większy budżet na potencjalną kontynuację, to trzymamy kciuki, że wszystko się powiedzie. Jeszcze tylko termin premiery na którejś z dostępnych w Polsce platform i będziemy w pełni usatysfakcjonowani 🙂

Premiera „Stargirl” na początku przyszłego roku.