PODZIEL SIĘ

Niedawno otrzymaliśmy jeden z najgorszych możliwych newsów. Umowa Marvela i Sony, która trzymała Spider-Mana w MCU została zerwana.

Kliknij tutaj i dołącz do wspólnych rozmów o superbohaterach na naszej grupie!

Po długich rozmowach okazało się, że Kevin Feige chciał zrobić dużą zmianę w umowie, dzięki której Disney i Marvel Studios otrzymywałyby 50% zysków ze sprzedaży filmów z franczyzy Sony. To duża różnica, szczególnie, że oryginalna umowa opiewała jedynie 5%

Fani na całym świecie szybko poczuli się rozczarowani. Zaczęło się pisanie petycji i używanie social mediów do pokazania swojego niezadowolenia z zerwania umowy. Oba studia jednak milczały, aż do teraz, gdy Sony wydał oficjalne oświadczenie, wyjaśniające, dlaczego umowa nie została odnowiona.

Oficjalne stanowisko zostało wydane na łamach The Hollywood Reporter

Wiele dzisiejszych wiadomości na temat Spider-Mana źle opisało ostatnie dyskusje na temat udziału Kevina Feige’a we franczyzie, jesteśmy rozczarowani, ale szanujemy decyzję Disneya, aby nie utrzymywać go jako głównego producenta naszego kolejnego filmu o Spider-Manie. Mamy nadzieję, że może się to zmienić w przyszłości, ale rozumiemy, że wiele nowych obowiązków powierzonych mu przez Disneya – w tym wszystkie ich odzyskane własności – nie dają mu czasu na pracę nad własnością intelektualną, której nie jest właścicielem. Kevin jest wspaniały i jesteśmy wdzięczni za jego pomoc i wskazówki oraz doceniamy ścieżkę, na którą nas wprowadził, którą będziemy dalej iść. 

Przypominamy, że Disney i Sony podpisali wyjątkową umowę, dzięki której Marvel we współpracy z Sonym wyprodukowali Spider-Mana, w rolę którego wcielał się Tom Holland. Umowa opisywała Feige jako głównego producenta dwóch filmów, których premiery mieliśmy już przyjemność oglądać, mianowicie Spider-Man: Homecoming oraz Spider-Man: Daleko od domu. Również gościnny udział Spider-Mana w trzeciej części przygód Kapitana Ameryki: Wojna Bohaterów była ściśle kontrolowana przez Sony, podobnie jak oba wystąpienia Człowieka-Pająka w serii Avengers

Oba studia ostatnio omawiały sposoby rozszerzenia umowy na przyszłe filmy o Spider-Manie z Tomem Hollandem w roli głównej, jednak rozmowy ostatecznie się załamały.

Co myślicie o oświadczeniu Sony? Jesteście rozczarowani, że Marvel zdecydował się nie odnawiać kontraktu? Będziecie tęsknić za Spider-Manem w MCU, czy może woleliście wersję Sony? Zapraszamy do dyskusji!