PODZIEL SIĘ
Spider-Man in Columbia Pictures' SPIDER-MAN: ™ FAR FROM HOME

Spider-Man: Far From Home to, według portalu Rotten Tomatoes, póki co najlepiej oceniany przez widownię film o Spider-Manie (i film MCU w ogóle)!

Far From Home zdobyło aż 97% pozytywnych ocen widowni na 20,710 ocen, pobijając Into the Spider-Verse (93%), Homecoming (88%), Spider-Mana 2 (82%) i The Amazing Spider-Mana (77%).

Najmniej widzom spodobał się Spider-Man 3, posiadający jedynie 51% pozytywnych opinii na aż 2 miliony wystawionych ocen. Trochę lepiej radzi sobie Spider-Man (67%) i The Amazing Spider-Man (64%).

Krytycy natomiast najbardziej upodobali sobie zdobywcę Oscara za najlepszą animację Spider-Man: Into the Spider-Verse z wynikiem 97%, a zaraz za nim są Spider-Man 2 (93%), Homecoming i Far From Home (oba utrzymują się na 92%) oraz Spider-Man (90%). Najniżej oceniane są natomiast Spider-Man 3 (63%) i The Amazing Spider-Man 2 (52%). Zatem według krytyków najgorszy film o przyjaznym pająku z sąsiedztwa to TASM 2, widownia natomiast najmniej przepada za Spider-Manem 3 Sama Raimiego.

Jako że Far From Home dopiero co zawitało do kin, gdy czytacie tego newsa wyniki już mogły ulec zmianie, jednak w momencie pisana FFH to najlepiej przyjęty przez widownię film MCU, przebijając Captain America: Winter Soldier i Guardians of the Galaxy o 5 punktów procentowych, nie mówiąc o Iron Manie, Avengers, Infinity War i Endgame, które wszystkie utrzymują wynik 91%.

Jedyny film Marvela, który otrzymał od widzów tytuł „zgniłego” to Captain Marvel, która spośród wszystkich ocen zebrała jedynie 55% pozytywnych. Spowodowała to znana sprawa masowego wystawiania filmowi złych ocen, co ostatecznie doprowadziło, ze serwis Rotten Tomatoes zmienił zasady oceniania filmów przez widzów; teraz swoje opinie mogą wyrażać jedynie osoby, które posiadają potwierdzenie zakupu biletu.

Sequel Homecoming, ponownie wyreżyserowany przez Jona Wattsa z Tomem Hollandem, Zendayą i Jake’iem Gyllenhaalem w rolach głównych, zebrał na ten moment ponad 580 milionów dolarów dochodów z kin na całym świecie! Jego 25 milionowe otwarcie w amerykański Dzień Niepodległości to drugie najlepsze otwarcie w historii, zaraz za Transformersami Michaela Baya (29 milionów dolarów).

Spider-Man: Far From Home już w kinach!

Kliknij tutaj i przejdź do najlepszego sklepu internetowego z gadżetami superbohaterów!