W najnowszym filmie o Spider-Manie podjęto wiele kroków mających na celu poszerzyć galerię wrogów Pajączka w MCU. Jednak prócz tego bardzo subtelnie wpleciono niezwykle chwytający za serce wątek z Flashem Thompsonem, szkolnym rywalem Petera Parkera. Chociaż na pierwszy rzut oka to rozwydrzony łobuz wpatrzony w komórkę, jego życie prywatne może wcale nie być takie wesołe…

Szczerze mówiąc, film wyraźnie stara się, by widz mimo wszystkich jego wad poczuł sympatię do Flasha.

Uwaga: poniżej znajdują się niewielkie spoilery do Spider-Man: Far From Home!

W filmie wielokrotnie widzimy Flasha prowadzącego transmisje na żywo z każdego miejsca, w którym właśnie się znajduję, co ostatecznie pomaga uratować zagrożonych znajomych Petera. Jednak pociąg Flasha do aprobaty i uwagi w social mediach może być spowodowany tym, że we własnym domu nie doświadcza jej prawie w ogóle.

Na początku filmu Peter otrzymuje EDITH, niezwykle zaawansowane technologicznie okulary dające dostęp do najbardziej zabójczego systemu obronnego na świecie – pośmiertny prezent od Tony’ego Starka.  W jednej scenie niechcący używa nowego sprzętu, aby przejrzeć telefony wszystkich swoich kolegów z klasy. Przez ułamek sekundy widać, jak Flash próbuje skontaktować się ze swoimi rodzicami, którzy nie odezwali się do niego przez całą wycieczkę. Ponadto wygląda na to, że chłopak martwi się o swojego ojca, który jest bardzo chory.

Dodatkową nutę tragizmu do postaci Flasha dodaje jedna z ostatnich scen filmu, w której każdy z uczniów po powrocie z dość nieudanej wycieczki po Europie wita się ze swoją rodziną na lotnisku. Cóż, prawie każdy, bo chociaż Flash oczekuje swojej matki, powitany zostaje przez rodzinnego kierowcę. Ewidentnie widać, że jest tym faktem mocno zawiedziony.

Flash Thompson, grany przez Tony’ego Revolori, na przestrzeni dwóch filmów stał się jedną z najciekawszych i najbardziej skomplikowanych postaci z otoczenia Petera. Miejmy nadzieję, że w przyszłości jego charakter będzie dalej rozwijany i kto wie, może doczekamy się relacji Parkera i Flasha rodem z komiksów, gdzie panowie stali się bliskimi przyjaciółmi?

Spider-Man: Far From Home już w kinach!