Ostatnio wiele się zadziało w głównej serii z Batmanem pisanej przez Toma Kinga. Tym razem postanowił on zabić jedną, bardzo ważną postać dla całej mitologii Mrocznego Rycerza jak i samego  Bruce’a Wayne’a.

UWAGA NA POWAŻNE SPOILERY ZE STORY ARCA “CITY OF BANE”!

Tom King obiecywał, że zmieni postać Batmana i w pewien sposób to zrobił. Postanowił bowiem uśmiercić postać Alfreda. Tak, tego Alfreda, wiernego lokaja, który towarzyszył Batmanowi przez 80 lat jego istnienia.

Poniżej kadr całego zajścia:

Znalezione obrazy dla zapytania bane kills alfred

Ale jak do tego doszło? Otóż wszystko za sprawą nowego story arcu, czyli City of Bane. Tytułowy złoczyńca przejął Gotham, a za sterami urzędów posadził złoczyńców i zabronił wstępu żadnym superbohaterom grożąc, że jeśli którykolwiek z nich się pojawi, to Alfred zostanie zabity.

Damian Wayne nie zważając na groźby Zmory poszedł zmierzyć się z Thomasem Wayne’em, czyli Flashpointowym Batmanem, który jest teraz zły, pomaga Bane’owi i został wprowadzony do serii przez Kinga jakiś czas temu.

Oczywiście młody Wayne dostaje manto od złego nietoperza, po czym budzi się w pokoju, w którym na przeciwko niego Bane łamie kark Alfredowi.

Dość odważny ruch, na pewno wzbudzający wiele kontrowersji w środowisku geekowskim. Jedni uważają to za ciekawy zwrot akcji, drugim natomiast w ogóle się ta sytuacja nie podoba.

Na pewno odciśnie to piętno nie tylko na samej historii, ale i postaci Batmana. Ciekaw jestem jak bardzo złamana została jego psychika. Pozostaje nam tylko czekać na kolejny numer!