PODZIEL SIĘ

Pierwszy sezon “Tytanów”, serialu oryginalnie wydanego na platformę DC Universe, za nami. Biorąc pod uwagę, że miał on liczyć 12 epizodów, to dana zapowiedź, że odcinek 11 jest finałem sezonu, wywołała niemałe zaskoczenie wśród fanów!

No cóż, jak się okazało, zespół tworzący serial pierwotnie wyprodukował 12 epizodów. Zdecydowano jednak zakończyć sezon pierwszy na najbardziej przełomowym z epizodów. Stąd też decyzja, aby opowieść „urwała się” na odcinku 11.

Decyzja ta była na tyle zaskakująca, że TVLine postanowiło tę sprawę poruszyć w wywiadzie z showrunnerem serialu, Gregiem Walkerem. Głównie chodziło o to, aby dowiedzieć się, czy epizod 12, który nie został wyświetlony w sezonie pierwszym, zostanie wykorzystany w sezonie drugim, czy twórcy po prostu zrezygnują z niego całkowicie. Oto co odpowiedział:

“Pewna wersja tego, tak. Wykorzystamy pewne elementy z epizodu 12 [w premierze odcinka pierwszego sezonu drugiego]. Sądziliśmy, że zakończenie na epizodzie 11 będzie lepszym cliffhangerem i chcemy wejść w coś znacznie większego, zrobić lepszą premierę sezonu 2. Mamy pewien wspaniały pomysł, a nasi koledzy z DC są za!”

Niewątpliwie jednym z powodów, dlaczego epizod 11 stał się tak zwanym “season finale”, jest fakt, że były Robin, Dick Grayson, wplątany w sieć intryg Trigona (gdzie ukazał mu świat, w którym Batman wreszcie oszalał i zaczął zabijać zarówno przestępców, jak i policję), przeszedł na stronę diabła (pisząc złoczyńcy chyba popełniłbym mega błąd – przyp. red.). Tym samym stworzyło to podwaliny na szybkie zbudowanie postaci głównego złego zarówno sezonu 1, a także zapewne sezonu 2.

Greg wyjaśnił, że scenarzyści dokładnie wiedzą, gdzie chcą poprowadzić fabułę kolejnego sezonu „Titans”. Natomiast takie zakończenie pierwszego daje im właśnie duże pole do popisu.

“Taaa! To naprawdę przyjemne móc wiedzieć, dokąd zmierzamy.” – dodał Walker. „Zamierzamy użyć [premiery sezonu 2], aby wprowadzić nowego przeciwnika, a ponieważ rola Trigona jest bardzo duża, czuliśmy, że musimy dać mu naprawdę wspaniały epizod, taki, którym powinno się sezon rozpocząć.”

Jak na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia, kiedy sezon 2 „Titans” zaliczy swoją premierę na platformie DC Universe. Są jednak pewne informacje o tym, że prawdopodobnie zdjęcia ruszą już teraz, w styczniu 2019 r. Patrząc na to, co zapowiedział Greg Walker, nie wiem jak Wy, ale ja czekam z niecierpliwością! Oj, będzie się działo!