PODZIEL SIĘ

W komentarzu audio do Avengers: Endgame bracia Russo oraz scenarzyści filmu, Chrisopher Markus i Stephen McFeely omówili ukryte znaczenie sceny Black Widow i Hawkeye’a w Tokio.

Gdy w Endgame doszło do niespodziewanego przesunięcia akcji o 5 lat do przodu, dowiedzieliśmy się, że przez cały ten czas Black Widow (Scarlett Johansson) próbowała odnaleźć Hawkeye’a (Jeremy renner), który obrał sobie za cel brutalne wybijanie przestępców, karteli, gangów i mafii z całego świata. Gdy nasi bohaterowie odkryli sposób cofnięcia makabrycznych działań Thanosa, a co za tym idzie, sposób na przywrócenie rodziny Clinta, Natasha wyruszyła do Tokio, by skonfrontować się z dawnych przyjacielem.

Christopher Markus zauważył, Black Widow oferująca Hawkeye’woi szansę na odkupienie to bezpośrednie nawiązanie do tego, co zrobił dla niej Clint, gdy pierwszy raz się spotkali:

Wiesz, to… jest zasugerowane, że to samo zrobił dla niej Clint, gdy była jeszcze rosyjską agentką.

Do komentarza Marcusa swoje trzy grosze dołożył też Joe Russo, wspominając, że gdy Hawkeye miał misję zabicia Black Widow za jej liczne zbrodnie, zamiast tego udało mu się namówić ją do dołączenia do S.H.I.E.L.D; dał jej drugą szansę, której od zawsze jej odmawiano – a teraz ona spłaca dług:

O to chodzi, krąg się zatacza. On miał okazję ją zabić, ale wolał odmienić jej życie, a teraz ona chce odmienić jego.

Scarlett Johansson po raz ostatni powróci do roli Natashy Romanoff w filmie Black Widow, w kinach od maja 2020. Czy zobaczymy tam Rennera w roli Clinta Bartona? Tego jeszcze nie wiemy!