Artykuł ten zawiera spoilery z 8×03 odcinka Arrow, zatem jeśli nie jesteście na bieżąco z serialem to odradzamy dalszego czytania!

Oliver Queen w swoim ostatnim już sezonie Arrow, eksploruje świat w celu realizacji zadań powierzonych mu przez Monitora, a także by ten mógł odpowiednio przeżyć swoje ostatnie chwile życia. Z odcinka na odcinek Queen znajduje się w różnych zakątkach multiwersum, jak i państw na swojej Ziemi. W ostatnim odcinku widzieliśmy jego podróż do Nanda Parbat, gdzie spotkał Theę Queen. W mieście Ligi Zabójców chciał odnaleźć więcej informacji odnośnie postaci Mar Novu (Monitor).

Queen po wielkiej walce z Ateną, a również problemami związanymi z Talią Al-Ghul, w końcu dostał się do jakiś informacji o swoim nowym “przyjacielu”, jednakże nie znalazł tam zbyt wiele szczegółów. Kolejnym wątkiem końcowym była walka Teamu Arrow 2040 z miłośnikami Deathstroke’a i JJ Diggle, która niestety skończyła się na śmierci Zoe.

Po czym nastąpiło wielkie buum i rozbłysk niczym w 8×01 epizodzie, gdy Ziemia-2 zaczęła znikać. Tak właśnie ekipa 2040, czyli Mia, William i Connor przenieśli się w czasie do bunkru Teamu Arrow, gdzie również przeteleportowany został Oliver Queen. Oczywiście sekwencja czasu pokazała nam najpierw zaskoczonego Olivera Queena, dopóki się nie odwrócił i nie zobaczył Mię wypowiadającą słowo “tato?”. William również był bardzo zaskoczony na widok Olivera, aczkolwiek on go dobrze już znał i łatwo rozpoznał.

Dla fanów serialu jest to niesamowity moment, ponieważ naszym marzeniem było zobaczenie wspólnego spotkania Olivera ze swoją córką i właśnie to dostaliśmy! Niestety więcej informacji w tym odcinku nie dostaliśmy, ponieważ skończył się jego czas antenowy, a na rozwiązanie zagadki musimy czekać do czwartego odcinka. Czy przeniesienie Teamu 2040 do teraźniejszości jest kolejnym planem Monitora w walce o zatrzymanie jego nemezis, czy po prostu jest to zemsta za to, jak Oliver starał się odszukać informacji na temat Mar Novu?!