PODZIEL SIĘ

Na długo przed tym, jak Doktor Strange powiedział Tony’emu Starkowi, że są “in the endgame now“, Stark powiedział coś podobnego w Avengers: Age of Ultron. W rzeczywistości Robert Downey Jr. po raz pierwszy wspomniał o tym słowie w magazynie prasowym jeszcze przed premierą Czasu Ultrona.

W wywiadzie dla Jossa Whedona Downey Jr. opisywał, co Stark zrobi w drugim filmie o Avengersach. Rozmowa znalazła się ponownie w Internecie dzięki tweetowi użytkownika @ImAFilmEditor.

Przed wydaniem “@Avengers 2”, “Endgame” wciąż pozostawało w świadomości wszystkich. Jest to termin używany przez @RobertDowneyJr do wyrażenia, że ​​Ultron będzie kluczem do nadania # Avengers szansy na normalne życie. Czy celem drużyn jest pokonanie Thanosa tym samym sposobem? #AvengersEndgame

Pracuje nad systemem” – powiedział Downey – “dzięki któremu Avengers naprawdę nie będą musieli robić tego, co robili przez cały czas, co prawdopodobnie powinno być końcem gry.

Co ciekawe, wypowiedź Downeya w wywiadzie jest prawie podobna do tego, co mówi jego bohater w filmie. Gdybyście nie pamiętali, kiedy ten zwrot został wypowiedziany, miało to miejsce, gdy Avengersi kłócili się, czy iść naprzód z inicjatywą StarkaUltronen.

Wroga armia obcych wylądowała w przestrzeni kosmicznej. Stoimy na wysokości trzystu stóp, jesteśmy Avengerami, możemy gonić za handlarzami bronią całymi dniami, ale tam (wskazał w niebo – przyp. red.) to jest koniec gry.

W pewnym momencie “Endgame” był tak mocno typowanym tytułem, że bracia Russo zaprzeczyli, że to będzie podtytuł filmu. Okazało się jednak inaczej (chyba że cały czas nas oszukują z tym podtytułem i zwiastunem, ale to już zupełnie inna [moja własna] teoria). Niemniej jednak ciekawe, jaki los czeka Starka w nadchodzącym filmie. Jak myślicie? Porozmawiajmy o tym na naszym Discordzie.