PODZIEL SIĘ

Simon Kinberg ujawnił, że oryginalne zakończenie ostatniego filmu z X-Men, odzwierciedlało kilka elementów z Captain America: Civil War, a nawet Captain Marvel.

W rozmowie z io9, reżyser X-Men: Dark Phoenix Simon Kinberg wyznał fakt, że oryginalne zakończenie filmu odzwierciedlało kilka elementów z Captain America: Civil War i Captain Marvel. Kinberg już wcześniej powiedział, że trzeci akt filmu został zmieniony ze względu na podobieństwa do innych filmów superhero, ale w tym ostatnim wywiadzie reżyser mówił o tym, jak kochał ostatnie kilka sekwencji obu wyżej wspomnianych filmów i jak chciał wykorzystać te elementy w Dark Phoenix:

Moje oryginalne zakończenie nie zawierało całej rodziny X w taki sposób, jaki jest ostatecznie w filmie. Bardziej niż z Captain Marvel w tamtym zakończeniu można było zobaczyć wiele z Civil War. Zazwyczaj te wielkie, ogromne filmy akcji mają moment kulminacyjny w trzecim akcie. Uwielbiałem sposób, w jaki Civil War miało swój wielki zestaw akcji, w którym wszyscy pojawiają się bardziej pod koniec drugiego aktu niż w trzecim, więc po tej wielkiej bitwie zostajesz z Winter Soldierem, Kapitanem Ameryką i Iron Manem. To pozwoliło nam skupić się na ich emocjach, uwielbiam jak intymne to było. Właśnie o to chodziło z zakończeniem Dark Phoenix, mimo że przez około dwie minuty mogło wyglądać jak z Captain Marvel.

Prawdopodobnie ostatnie chwile miały przedstawiać Jean Gray rozwalającą kosmitów tak, jak zrobiła to Carol. Widzieliście już film? Dajcie znać jak Wam się podobał!