MSNBC ogłosiło, że Rachel Maddow została obsadzona w kluczowej roli w nowym serialu od The CW – Batwoman.

Według doniesień Maddow ma wcielić się w rolę Vesper Fairchild. Postać ta pochodzi z komiksów o Batmanie i jest w nich reporterką radiowo-telewizyjną. Oprócz tego między nią, a Bruce’em Wayne’em była romantyczna więź.

Niestety według informacji od THR Rachel Maddow fizycznie nie pojawi się na ekranie, a jedynie użyczy głosu jako Vesper Fairchild. Jej głos ma pojawić się w postaci podcastów/transmisji radiowych i będzie słyszany w wielu odcinkach Batwoman.

W oświadczeniu dla THR showrunner Batwoman, Caroline Dries, odpowiada dlaczego Rachel Maddow wcieli się w Vesper Fairchild:

“Uważam Vesper Fairchild za sardoniczny głos Gotham. Oprócz zainteresowania Rachel “Batwoman” pomyśleliśmy, że będzie idealnym wyborem do obsady, ponieważ jej zainteresowanie dziennikarstwem bardzo kontrastuje z upodobaniem Vesper do plotek i krytyki żeńskich superbohaterek”.

Rachel Maddow jest powszechnie uznawana za jednego z najlepszych komentatorów politycznych w MSNBC. Rachel Maddow Show jest emitowany od 2008 roku, w którym wyemitowano ponad 1500 odcinków.

Cieszysz się na udział Maddow w Batwoman? Uważasz, że to dobry wybór? Jak Vesper Fairchild może wpłynąć na cały serial? Daj nam znać w komentarzach na facebooku lub discordzie!

Batwoman emitowana jest w każdy poniedziałek (czasu polskiego). Legalnie można ją oglądać na platformie HBO GO.