Informacja o tym, że Kit Harrington dołącza do MCU wstrząsnęła Internetem w ostatni weekend. Fani prześcigali się w teoriach na temat tego, kogo zagra brytyjski aktor – padały propozycje takie jak Wolverine, Moon Knight lub jakiś członek X-Men. Chociaż wiemy już, w kogo się wcieli, po sieci krążą pogłoski, że przyjdzie nam sporo poczekać na obsadzenie ról postaci wcześniej należących do Foxa.

Variety donosi, że ogłoszenie obsady filmu o Fantastycznej Czwórce czy X-Men nastąpi najwcześniej w 2020 roku. Kevin Feige nie chce za bardzo wybiegać naprzód, zamiast tego woli skupiać się na pojedynczych projektach. Oznacza to, że niestety nie ma co liczyć na informacje na temat FF czy X-Men przez jeszcze długi czas.

Kit Harrington wcieli się w postać Dane’a Whitmana, lepiej znanego jako Black Knight. Oprócz tego na tegerocznym D23 Expo dowiedzieliśmy się, że na Disney+ trafią jeszcze trzy seriale z MCU: Ms. Marvel, Moon Knight i She-Hulk.

Feige od jakiegoś czasu rzuca fanom podpowiedzi na temat piątej fazy MCU i tego, czy zobaczymy w niej mutantów. Póki co utrzymuje, że Marvel Stuidos skupia się na fazie 4, szczególnie na premierze Black Widow w maju przyszłego roku:

Musicie trochę poczekać. To dopiero początek naszego pięcioletniego planu. To dla nas coś bardzo ważnego, ale póki co nie myślimy o specyfice tego, jak i kiedy w MCU pojawią się X-Men, a o tym, jak cieszy nas, że trafili do domu. Że wrócili. Ale musicie być cierpliwi.

Premiera The Eternals już 6 listopada 2020.