PODZIEL SIĘ

Kolejna świetna wiadomość z WonderConu, tym razem dotycząca powrotu ekipy Phila Coulsona. Jakiś czas temu wiedzieliśmy o przybliżonej premierze nowego sezonu, teraz znamy jej dokładną datę. Dodatkowo okazuje się, że historie ich poczynań nie skończą się zbyt szybko. Kolejne przewidywania sięgają aż… ósmego sezonu!

Moda na powroty trwa w najlepsze. Wiele seriali które zostały zakończone, wraca na małe ekrany. Dzięki temu na nowo witamy znanych i lubianych bohaterów (czasem nawet tych zmarłych!). Szkoda tylko, że wiele z tych produkcji nie jest tak udana jak przed odejściem. Nie tak dawno znany serial od Marvela również zaliczył oficjalne pożegnanie, gdy główny bohater odszedł na nie tak długą emeryturę w towarzystwie agentki May. Produkcja przez większość sezonów trzymała poziom, nawet gdy producenci serwowali nam naprawdę niestworzone historie i absurdalne fabuły. „Wszystko co dobre ma swój koniec” – mówią. Jednak Agenci Tarczy odpowiadają – „Jeszcze nie.” Kontynuację szpiegowskich przygód zapowiedziano na 10 maja!

Dodatkowo zdementowano informacje, jakoby serial miał wrócić na zaledwie jeden sezon i to z okrojoną liczbą odcinków. Scenarzyści muszą mieć jak widać jeszcze wiele historii do opowiedzenia, gdyż póki co nie przewidują końca serialu. W maju ma nadejść szósty sezon, jednak twórcy mówią, że nawet na siódmym może się nie skończyć! Jak powiedzieli „Zawsze będziemy mieć dużo do opowiedzenia, nawet po zakończeniu, pytanie czy będziemy chcieli je wykorzystać. Nie chcemy, by widzowie byli zawiedzeni spadkiem jakości i oglądali coś czego nie polubią.” Whedon dodał też: „Ci, którzy przeżyją finał, zawsze będą mieć udział w nowych historiach.”

Teraz przyjdzie nam czekać na jakie tory zostanie poprowadzona fabuła. Mieliśmy już podróże na inne planety, podróże w czasie, walki z Nieludźmi, siłami piekielnymi i sztuczną inteligencją a’la Matrix. Przebicie tego będzie trudne, jednak liczymy, że Whedon i spółka nas nie zawiodą.