Wciąż istnieje wiele pytań dotyczących przyszłości uniwersum filmowego DC Comics zwłaszcza, że Warner Bros. Pictures odniósł sukces w filmach takich jak Aquaman, Shazam! czy Joker. Ale przyszłość Aquamana jest nadal wątpliwa, ponieważ wciąż nie słychać nic o planach nieuniknionej kontynuacji po tym, jak film z bohaterem Atlantydy zarobił ponad 1 mld dolarów.

Teraz jedna z gwiazd pierwszego filmu opowiada o planach na sequel Aquamana, który po raz kolejny skupi się na podwodnych wyczynach nowego Króla Atlantydy – i podejmie znane już zagrożenie.

Aktor Yahya Abdul-Mateen II występuje obecnie w serialu HBO pt. Watchmen, ale zapytano go o jego możliwy powrót jako Black Manta do Aquamana 2.

„Aquaman 2 trwa! To się dzieje i jak sądzę, możemy tego oczekiwać w 2022 roku” – powiedział Abdul-Mateen podczas wywiadu z Uproxx. „Więc jestem podekscytowany, że mogę być częścią tego. Black Manta wróci i mam nadzieję, będzie sprawiał o wiele więcej problemów niż w pierwszym filmie”.

Jason Momoa ostatnio także wypowiadał się o planach dotyczących Aquamana 2, a nowy profil Esquire ujawnił, że jest w stanie wnieść własne pomysły do ​​projektu. Dodatkowo Momoa wcześniej pojawił się w The Ellen DeGeneres Show i wyjaśnił, dlaczego tworzenie kontynuacji Aquamana było dla niego tak ważne:

„Byłem naprawdę, naprawdę, naprawdę, bardzo zaciekły, aby zrobić ten drugi film, ponieważ jest to pierwszy raz, kiedy to wszystko dzieje się na Ziemi. To kombinacja lądu i morza, podobnie jak to, co robię z tą [sprawą środowiskową]. Nie ma kosmitów chcących zniszczyć ziemie tylko jesteśmy my. Byłem więc podekscytowany, że mogłem tam wrócić, więc pracowałem z naszym poprzednim scenarzystą i przybyłem tam, mamy zamkniętą historię, i zaczynamy to.”

Premiera filmu Aquaman 2 odbędzie się 16 grudnia 2022 r.