PODZIEL SIĘ

UWAGA: Spoilery z odcinka „The Girl With the Red Lightning”.

Dołącz do Akademii Bohaterów Marvela i rozmawiaj z innymi fanami!

Zespół przez cały czasy przygotowywał plan Reverse-Flasha, zanim jeden z członków Team Flash rozpracował go, ale już było wtedy za późno. Odcinek „The Girl With the Red Lightning” ujawnił sztylet Cicady umieszczony przy Eobardzie Thawne, który uniemożliwiał korzystanie z jego mocy na osi czasu Nory w 2049 roku. Przez ten cały czas projektował on przeszłość, aby sztylet został zniszczony, uwalniając go od wyroku śmierci.

Prawie wszystkie występy Reverse-Flasha w sezonie 5 miały miejsce w jego celi więziennej. We wszystkich tych scenach nosił grubą metalową płytkę na piersi. Jednak w ostatnim odcinku „The Girl With the Red Lightning”, jego strażnik usunął płytę piersiową, aby odsłonić sztylet Cicady. Ponieważ ten sztylet ma właściwości tłumiące moce metaludzi, został użyty do zablokowania mocy złoczyńcy w celi.

W trakcie sezonu Reverse-Flash współpracował z Norą, aby nauczyć ją bycia speedsterem. Wściekła na matkę i zbyt młoda, by pamiętać ojca, Nora uważała, że ​​Reverse-Flash jest jej jedynym źródłem informacji na temat Speed ​​Force. Praca z nim doprowadziła ją do ufania mu, a kiedy zasugerował jej pokonanie jedynego złoczyńcy, którego Flash nigdy nie złapał, zgodziła się. Przekonał ją, że zniszczenie sztyletu Cicady położy kres panowaniu terroru złoczyńcy, zdobywając tym samym zwycięstwo dla Team Flash i przybliży to ją do ojca, którego nigdy nie znała.

Niestety zarówno dla Nory, jak i dla Team Flash, Reverse-Flash miał ukryty motyw. Gdyby Nora zniszczyła sztylet Cicady w przeszłości, nie mógłby już być użyty do uwięzienia Thawne w przyszłości. Nie jest jasne, jak dokładnie zniszczenie sztyletu Cicady wpłynie na linię czasu Nory, ale zapewne uwolni Reverse-Flasha i może to nawet oznaczać, że nigdy nie został uwięziony. Implikacje usunięcia sztyletu z osi czasu z pewnością zostaną zbadane w przyszłym tygodniu w finale sezonu.

Dzięki Ralphowi Dibny, Team Flash pozna plan Reverse-Flasha co do sztyletu oraz być może zespół przygotuje się w jakiś sposób na jego nadejście. Chociaż bohater może nie wiedzieć, w jaki sposób wpływa to na przyszłość, zrozumiał, że Reverse-Flash chciał, aby sztylet zniknął – a to nie może być dobre dla zespołu. Rozwiązał zagadkę zbyt późno, by powstrzymać Barry’ego i Cisco przed zniszczeniem sztyletu; patrzył tylko z przerażeniem, gdy Cisco użył pistoletu lustrzanego do zniszczenia broni. Teraz Team Flash będzie musiał poradzić sobie z konsekwencjami tej decyzji.

A wy spodziewaliście się konsekwencji planu Thawne?