The CW opublikowało oficjalne streszczenie pilotowego odcinka swojej nowej produkcji wchodzącej w skład ArrowverseBatwoman. Premiera serialu odbędzie się 7 października, a w postać Kate Kane wcieli się Ruby Rose. W serialu wystąpią także Dougray Scott w roli ojca Kate — Jacoba; Meagan Tandy jako była dziewczyna Kate — Sophie, Camrus Johnson jako guru technologii Wayne — Luke Fox; Rachel Skarsten jako Alice.

Kate Kane (Ruby Rose) nigdy nie planowała zostać nowym obrońcą Gotham. Gotham to miasto, które straciło nadzieję po tym, gdy Departament Policji Miasta Gotham został opanowany przez gangi przestępcze. Teraz za ochronę miasta odpowiada Jacob Kane (Dougray Scott) i jego Crows Private Security. Wiele lat wcześniej pierwsza żona i córka Jacoba zginęły w ogniu przestępczości Gotham. Wysłał swoją jedyną ocalałą córkę, Kate Kane, z dala od Gotham ze względu na jej bezpieczeństwo. Po haniebnym zwolnieniu ze szkoły wojskowej i latach brutalnego treningu przetrwania Kate wraca do domu, gdy gang Alice in Wonderland atakuje jej ojca i jego firmę ochroniarską, porywając jego najlepszą oficer Crows — i byłą dziewczynę Kate — Sophie Moore (Meagan Tandy). Chociaż ożenił się ponownie z zamożną towarzyską Catherine Hamilton-Kane (Elizabeth Anweis), która doprowadza Crows do bankructwa, Jacob wciąż walczy z rodziną, którą stracił, jednocześnie utrzymując Kate — córkę, którą wciąż ma — na odległość. Jednak Kate jest kobietą, która skończyła prosić o pozwolenie. Aby pomóc swojej rodzinie i swojemu miastu, musi stać się jedyną rzeczą, której nienawidzi jej ojciec — obrońcą. Z pomocą współczującej przyrodniej siostry, Mary (Nicole Kang), i sprytnego Luke’a Foxa (Camrus Johnson), syna technologicznego guru Wayne Enterprises Luciusa Foxa, Kate Kane kontynuuje dziedzictwo swojego zaginionego kuzyna, Bruce’a Wayne’a, jako Batwoman. Wciąż darząc Sophię uczuciem, Kate wykorzystuje wszystko, co w jej mocy, aby zwalczyć mroczne machinacje psychotycznej Alice (Rachel Skarsten), która zawsze gdzieś błąka się między zdrowym rozumem a obłąkaną rządzą władzy. Uzbrojona w zamiłowanie do sprawiedliwości społecznej, Kate szybuje po zacienionych ulicach Gotham jako Batwoman.

Odcinek został napisany przez Caroline Dries i wyreżyserowany przez Marcosa Siegę. Premiera odcinka 7 października (czasu polskiego).