PODZIEL SIĘ

W The Ellen Show pokazano nowy klip ze Spider-Man: Far From Home, który daje nam nowe informacje na temat multiwersum Marvela! W tym krótkim fragmencie Quentin Beck/Mysterio (Jake Gyllenhaal) wyjaśnia całą sytuację, wyjawiając przy tym, że Ziemia, na której się właśnie znajdują, to Ziemia-616, co jest mrugnięciem oka do fanów komiksów, i że on sam pochodzi z Ziemii-883.

„Istnieje wiele różnych rzeczywistości, Peter,” wyjaśnia Beck. „Ta Ziemia to Uniwersum-616, a mój świat to Ziemia-883. Na poziomie cząsteczkowym jesteśmy niemal tacy sami.”

Jak zareagowałaby większość ludzi, Peter (Tom Holland) jest mocno zdezorientowany oraz przytłoczony tymi informacjami i zaczyna na głos wyrażać swoje przemyślenia na temat całej sytuacji: „Czyli istnieje mutliwersum? Myślałem, że to tylko teoria, bo przecież to całkowicie zmienia nasze postrzeganie tego, czym właściwie są osobliwości…”. W końcu jednak przerywa mu Nick Fury (Samuel L. Jackson) i Maria Hill (Cobie Smulders).

Sam koncept multiwersum nie jest do końca nowością w MCU – kwestia innych wymiarów była poruszana już w Doctorze Strange’u czy w Ant Man and the Wasp. Jeśli jednak to, co mówi Mysterio nie jest kłamstwem, pierwszy raz kinowe uniwersum Marvela tak bezpośrednio podejdzie do tematu.

Ziemia-883 to kolejny easter egg dla fanów komiksów. Chociaż nie było w nich jej aż tak dużo, ta Ziemia to świat w którym żyje Billy Braddock, czyli Spider-UK. Tymczasem Ziemia-616 aż do wydarzeń z Secret Wars była głównym miejscem akcji wszystkich kanonicznych historii Marvela.

Wprowadzenie do MCU multiwersum ma wielkie znaczenie dla przyszłych produkcji Marvel Studios. W końcu zaistniałaby możliwość tworzenia pojedynczych filmów, a nawet całych serii, dziejących się wyłącznie w alternatywnych rzeczywistościach. Kto wie, może nawet doczekalibyśmy się filmowej adaptacji Secret Wars?

Myślicie, że Mysterio kłamie, czy rzeczywiście pochodzi z innego wymiaru? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszym Discordzie!

Spider-Man: Far From Home w kinach już od 5 lipca!

Kliknij tutaj i przejdź do najlepszego sklepu internetowego z gadżetami superbohaterów!