PODZIEL SIĘ

Szósty sezon The Flash przeżywa wielkie grozy, ponieważ od wielu lat nad tytułowym bohaterem wisi pewnego rodzaju przeznaczenie. Czyli zniknięcie podczas Crisis on Infinite Earths. Drugi odcinek szóstego sezon potwierdził nam kolejne przepuszczenia i pewną nową postać!

Kliknij tutaj i dołącz do wspólnych rozmów o superbohaterach na naszej grupie!

Uwaga na spoilery z 6×02 odcinka The Flash!

W 6×02 epizodzie Barry Allen / The Flash pogodził się z wiadomością, którą otrzymał od Monitora (LaMonica Garrett), która ujawniła, że ​​musi umrzeć w nadchodzącym „kryzysie”, aby miliardy ludzkich istnień mogło przeżyć. Barry początkowo wątpił, czy tak musi być naprawdę i próbował to zbadać, podróżując w czasie do następnego dnia po tym, jak miał umrzeć (11 grudnia 2019 r.). Jednakże gdy to zrobił, to Barry został szybko trafiony przez antymaterię, co skłoniło go do odwiedzenia Jaya Garricka (John Wesley Shipp) na Ziemi-3.

Będąc tam, Jay powiedział Barry’emu, że spędził rok na śledzeniu rozprzestrzeniania się ciemnej materii w multiversum i pokazał mapę różnych Ziemi, które odkrył do tej pory. Mapa zawierała adnotacje od Jaya, od Ziemi, które mają najlepsze wegańskie jedzenie i tequilę, aż do których superbohaterowie nazywają Ziemię swoim domem. Na początku listy, obok Ziemi 32, 4 i 260, znajdowały się słowa „Thaddeus Brown”.

The CW

Dla fanów komiksów DC Comics nazwa tej postaci prawdopodobnie bardzo zaskoczyła, ponieważ odnosi się do mężczyzny, który jako pierwszy utrzymał płaszcz Mistrza Cudu (Mister Miracle). W komiksach Thaddeus był wiecznym uciekającym artystą z cyrku wraz ze swoim wiernym asystentem, Oberonem. Thaddeus regularnie służył jako mentor dla młodych mężczyzn, w szczególności dla Scotta Free – członka New Gods. Po tym, jak Thaddeus został zabity przez agenta Intergangu, Scott postanowił pomścić śmierć swojego mentora, przyjmując płaszcz Mistrza Cudu i kontynuował przedstawienie.

Wzmianka we Flashu o Thaddeusie jest najbardziej widocznym odniesieniem o New Gods w całym Arrowversum. I choć z pewnością nie ma żadnych większych wskazówek, żeby to Thaddeus lub ktokolwiek przywiązany do New Gods, mógłby przedostać się do Arrowverse, to i tak służy jako dość intrygująca wzmianka. To po raz kolejny pokazuje nam, jak bardzo uniwersum bohaterów stacji The CW się powiększyło!