Crystal Dynamics ma spore plany co do swojej nadchodzącej gry!

Podczas E3 zapowiedziano, że Marvel’s Avengers trafi na PC, Xbox One oraz PS4. Dowiedzieliśmy się także, że gracze tej ostatniej platformy będą mogli zostać betatesterami. O tym wszystkim i wielu innym przeczytacie tutaj. Tym razem dowiedzieliśmy się czegos nowego, mianowicie gra ma rozpocząć The Avengers Universe. Tak na ten temat wypowidxzual sie Scott Amos, szef studia Crystal Dynamics:

Każda gra ma na nas wpływ. Patrzymy na każdą wspaniałą grę i pytamy, co możemy im ukraść. Patrząc na Spider-Mana, na pewno było nam to bliskie, ale pomyślmy o wszystkich grach, które zostały sprawdzone w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy. Będziemy podkradać od każdego, kto jest najlepszy. Patrzymy na to wszystko z Marvelem. Są bardzo wyrozumiali. Wiedzą, co dzieje się w ich świecie, od filmów po seriale i gry. Pomagają nam być na bieżąco z tym, co się dzieje i co jest właściwe, a co nie, abyśmy się nawzajem do siebie odwoływali … W końcu to Avengers, budujemy wszechświat The Avengers.

Jak wiecie, wielką atrakcją filmów Marvela jest to, jak są połączone i tworzą jeden wszechświat. I tego właśnie oczekuje większość fanów od gier Marvela. W ubiegłym roku Marvel’s Spider-Man rozpoczął nowy kierunek gier Marvela. I podczas gdy wielu ma nadzieję, że Marvel’s Avengers będą budować na tym uniwersum, w tej chwili Growe Uniwersum Marvela nie zostało jeszcze potwierdzone.

Oczywiście może się zdawać, że istnieją pewne styczne między tymi dwiema grami, głównie za pośrednictwem Taskmastera, który pojawia się w obu, i który prawdopodobnie odnosi się do Parkera w Marvel’s Spider-Man na temat wydarzeń z Marvel’s Avengers. Jednak w tej chwili jest to jedynie małe odniesienie, bez żadnych większych konsekwencji.

Marvel’s Avengers pojawi się na PS4, Xbox One, Stadia i PC, w przyszłym roku 15 maja.