PODZIEL SIĘ

Marvel Zombies powraca! Parę dni temu Marvel Comics pokazało okładkę stworzoną przez Inhyuka Lee do nowego projektu o Marvel Zombies. Na rysunku widzimy nieumarłe wersje Kapitana Ameryki, Deadpoola i Wolverine’a. Zobaczcie sami poniżej!

Marvel póki co nie podał żadnych detali związanych z projektem, nie wiemy więc, czy to one-shot, miniseria, czy seria regularna, ponadto nigdzie nie widać wzmianki o scenarzyście czy rysowniku. Jedyne, co wiemy o komiksie, to fakt, że pojawi się w październiku tego roku, w sam raz na Halloween. Od jakiegoś czasu Marvel wypuszcza serię one-shotów celebrujących ikonicznych bohaterów z okazji 80. rocznicy istnienia wydawnictwa. Marvel Zombies to na tyle znana seria, że nikogo nie zdziwiłoby, gdyby również powróciła w ramach świętowania osiemdziesięciolecia.

Początki Marvel Zombies sięgają lat 2005-2006, gdy to opublikowana została pięciozeszytowa miniseria autorstwa Roberta Kirkmana z rysunkami Seana Phillipsa i okładkami Arthura Suydama. Seria była spin-offem Ultimate Fantastic Four, w którym zzombifikowany Reed Richards podstępem sprawił, by jego odpowiednik z Ziemi-1610 otworzył portal do świata Marvel Zombies, czyli Ziemi-2149. W tym uniwersum zainfekowany wirusem Sentry z innego wszechświata wylądował na Ziemii i zaczął zarażać pozostałych bohaterów Marvela, w tym X-Men, Avengers czy Fantastyczną Czwórkę. W przeciwieństwie do klasycznych zombie zainfekowani bohaterowie i złoczyńcy zachowywali swój intelekt oraz charakter, jednak nie potrafili wytrzymać „głodu”, który doprowadzał ich do konsumowania ludzkiego mięsa. W końcu jednak na Ziemi zabrakło pokarmu dla zombie, zaczęli więc myśleć nad nowym źródłem posiłków.

Ogromny sukces Marvel Zombies sprawił, że seria stała się mini-franczyzą – doczekała się pięciu sequeli, a także crossoveru z Army of Darkness. Ponadto powstało kilka spin-offów: Marvel Zombies: Dead Days, Marvel Zombies Return, Marvel Zombies: Evil Evolution, Marvel Zombies: Supreme i Marvel Zombies: Destroy.

Nie wiemy, w jaki sposób nowy projekt powiązany będzie z poprzednimi seriami o zombie. Możliwe, że uniwersum Marvel Zombies zostało przekształcone w czasie destrukcji i rekonstrukcji multiwersum Marvela w evencie Secret Wars z 2015 roku. Fanom pozostaje jedynie czekać na więcej informacji.

Czekacie na nowe Marvel Zombies? Jak według Was będzie ono wyglądać? Dajcie nam znać w komentarzach, na facebooku i na naszym Discordzie!