PODZIEL SIĘ

Czy fanowska teoria może ujawniać sekretny składnik serum super żołnierza? Pytanie, które nurtuje nas już od tak dawna, brzmi: Jakim cudem Steve Rogers okazał się tym jednym odpowiednim?

Mimo tego, że dostaliśmy na to odpowiedź, nie satysfakcjonuje ona każdego. Historia Kapitana Ameryki granego przez Chrisa Evansa w Kinowym Uniwersum Marvela może i dobiegła końca, ale fani nigdy nie zaprzestaną znajdowania nowych ciekawostek oraz połączeń między jego postacią, a znaczenie większym uniwersum.

Jeden z fanów posunął się aż do stworzenia całej teorii na temat „sekretnego składnika” w formule super żołnierza stworzonej przez Dr. Erskine’a, która umożliwiła Rogersowi stanie się Kapitanem Ameryką, mimo że przed nim samym tak wiele prób i testów nie zakończyło się powodzeniem. Według teorii znaczącym czynnikiem, który sprawia, że serum działa może być coś odnalezionego w tradycjach i mitach Asgardczyków oraz samego Thora – chodzi tutaj oczywiście o zaklęcie, które nagradza jedynie tych, którzy są „godni”.

Całą teorię znajdziecie tutaj.

Krótkie streszczenie teorii:

Prosto mówiąc, teoria zakłada, że rzucone przed Odyna zaklęcie na młot Thora Mjöllnir było użyte do nauczenia młodego boga piorunów lekcji pokory – lekcji, której Steve Rogers nie musiał nigdy się uczyć jako, iż Steve pokorę miał już głęboko zakorzenioną.

Teoria mówi dalej o tym, że Erskine pierwszy raz wynalazł serum podczas pracy w firmie Johanna Schmidt, przyszłego Red Skulla. Schmidt miał obsesję na punkcie mitów i antycznego świata – w szczególności na temat Nordyckiej historii związanej z samym Odynem i Asgardzczykami na ziemi w starożytnych czasach. Teoria przyjmuję, że Asgardzka magia to tylko rozwinięta technologia, a sam Erskine mógł wynaleźć zamiennik dla zaklęcia godności i zastosować go w swoim serum super żołnierza jako swoiste zabezpieczenie. To wszystko ma mieć znaczenie z tym, w jaki sposób Erskine odnosi się co do serum i dlaczego szuka „odpowiedniego” kandydata. Parafrazując cytat Erskine, Doktor szukał czegoś ponad samą fizyczność i wygląd. Potrzebował kogoś, kto nada się i kogoś, kto będzie godny, co wiąże się z tym, że nie chodziło tu wcale o umysł osoby. Godzien był po prostu w stanie odblokować moc serum i przyjąć ją bezproblemowo. Z drugiej strony teoria mówi nam, że Red Skull stał się Red Skullem, ponieważ Johann nie przeszedł testu na godność posiadana serum, a sam Erskine powiedział „Serum nie było gotowe. Co ważniejsze, człowiek także”, kiedy wyjawiono, co takiego wydarzyło się z naszym czerwonoskórym kolegą.

Co myślicie? Teoria trzyma się kupy? Może macie swoje własne i chcielibyście się nimi podzielić? Zajrzyjcie na nasze media społecznościowe i nie bójcie się odezwać!