PODZIEL SIĘ

Nagrodzony aż dwoma Oscarami Mahershala Ali według plotek jest „pierwszym wyborem” Matta Reevesa, reżysera The Batman, do roli komisarza Jima Gordona.

Jeff Sneider, który pierwszy o tym doniósł twierdzi, że po tym, jak aktor dostał rolę Blade’a w nowej produkcji Marvel Studios, „szansa przepadła.”:

Teraz, gdy ma swój własny film Marvela, raczej nie będzie chciał zagrać w kolejnym filmie o superbohaterach. Ale jestem pewien że był pierwszym wyborem Matta Reevesa.

Według Sneidera, Ali spotkał się z Reevesem i rozmawiał z nim o roli.

Ostatnim, który wcielił się w rolę Gordona był J. K. Simmons w filmie Justice League. Fakt, że Reeves brał Ali’ego pod uwagę przy obsadzaniu roli w The Batman potwierdza, że skupiony na młodszej wersji Wayne’a film z Robertem Pattinsonem w roli głównej jest całkowicie oddzielony od DCEU i Batmana odgrywanego przez Bena Afflecka.

„Gdy oferowali mi stołek reżyserki, wyraźnie powiedzieli „To samodzielny film, nie jest częścią uniwersum,” wyjawił Reeves w wywiadzie z 2017 roku.

W tamtym czasie Reeves jeszcze nie dokończył pracy nad scenariuszem a Ben Affleck, którego udział w przyszłości DCEU powoli stawał się coraz mniej pewny, oficjalnie porzucił rolę dopiero na początku 2019 roku. 

Reeves natomiast utrzymuje, że The Batman nie musi łączyć się z innymi produkcjami Warner Bros, by być kompetentną historią.