PODZIEL SIĘ
Lucifer

Jeśli wierzyć tej teorii to producenci serialu wreszcie sięgnęli po komiksy i zaczęli się na nich wzorować! <3

Zanim rozpoczniemy dumanie nad tą bardzo ciekawą teorią, musimy się dowiedzieć, kim jest postać zwana „Remiel

Więc po ruszeniu prac nad czwartym sezonem ogłoszono, iż w serialu pojawi się nowy anioł, który właśnie zwie się Remiel. Producenci opublikowali tylko jedno wyraźne zdjęcie z nią, a postać nie pojawia się na żadnym nagraniu z przecieku. By ujrzeć tę postać, musieliśmy czekać aż do oficjalnej zapowiedzi i to właśnie tam pierwszy raz widzimy ją walczącą z Amenadielem.

Jak się okazuje, postać ta nie istniała wyłącznie w wierze chrześcijańskiej, ale także pojawiała się w komiksach, które to opowiadały różne przygody Lucyfera. Anioł jest oparty na opisie z Apokryfu księdza Henocha. Jego imię oznaczało Grzmot Boga i tradycyjnie jest uważany za symbol nadziei.

W komiksach zadaniem Anioła było sprowadzenie Lucyfera do piekła (Brzmi znajomo, co nie?)

No ale co ma anioł nadziei do nowego sezonu? Otóż ostatnio pisałem, iż wielką zagładą, która nadchodzi, może być sam Lucyfer, a to jest jakby ciąg dalszy… Oto moja teoria na ten sezon:

Po tym, jak Amenadiel zawiódł, zadanie sprowadzenia Lucyfera dostaje Remiel, która ma także za zadanie powstrzymać wielkie zło. Lucyfer w tym momencie paraduje wszędzie z Ewą (przepowiednia mówi, że to pierwsza miłość diabła sprowadzi to wielkie zło), Remiel myśląc, iż to Ewa jest jego miłością jeszcze z czasów Edenu, zabija ją. Remiel szybko orientuje się, iż pierwszą miłości Lucyfera jest tak naprawdę Chloe… a tym samym Remiel także zrozumiała, że to właśnie Lucyfer jest tym wielkim złem, przez co musi zostać wyeliminowany. Kiedy dowiaduje się o tym Amenadiel próbuje powstrzymać Remiel przed zabójstwem Lucyfera, lecz mu się to nie udaje. Na końcu sezonu Lucyfer umrze, przez co wróci do zaświatów. Druga część sezonu może się właśnie tam dziać. Lucyfer będzie rozpaczliwie poszukiwał Chloe, która także zginęła.

Teraz zaś postaram się udowodnić moją teorię:

Jak wiemy aktorka odgrywająca rolę Ewy, była na planie zdjęciowym bodajże tylko do 5 odcinka, co może sugerować śmierć jej postaci. W oficjalnej zapowiedzi mamy sekundową sekwencję , kiedy Remiel walczy z Amenadielem (Równie dobrze może to być ta walka, w której ginie Ewa, na końcu zapowiedzi mamy ujęcie, w którym obok siebie do walki stają: Maze, Lucyfer, Amenadiel, Ewa).  Odnośnie tego, iż Ewa nie jest jego pierwszą miłością zostało już potwierdzone przez producentów w poprzednich sezonach. Lucyfer wiele razy wspominał że przed poznaniem Chloe nigdy nikogo nie darzył takim uczuciem. Na końcu mamy pewien dowód śmierci postaci:

Na nagraniu widzimy aktorów gotowych do odegrania właśnie owej sceny śmierci.

Kliknij tutaj i przejdź do najlepszego sklepu internetowego z gadżetami superbohaterów!