Jakiś czas temu swoją premierę wydania DVD miał nowy film z Batmanem w roli głównej. Mowa oczywiście o animacji Lego Batman: Grunt to rodzinka.

Fabuła skupia się na kolejnej przygodzie rodziny Batmana i jest przeznaczona dla młodszej widowni, ale i starsi wyjadacze superhero znajdą w tym seansie coś dla Siebie.
Bruce zirytowany swoją firmą postanawia ją sprzedać i skupić się w 100 procentach na swoim alter ego. Jego ostatnią decyzją jest zatwierdzenie projektu Brata Oko. Wkrótce po tym, każdy członek rodziny Batów dostaje listy z pogróżkami, które wprowadzają ich w wyścig z czasem, aby ocalić Gotham przed ładunkami wybuchowymi pochowanymi w różnych rejonach miasta. Muszą powstrzymać Red Hooda, który gromadzi wokół siebie największych złoczyńców z okolicy. Dzięki czemu nowy odbiorca może poznać takich kultowych przeciwników Mrocznego Rycerza jak: TwoFace (Dwie Twarze), Riddler (Człowiek Zagadka), Pingwin, Scarecrow (Strach na wróble), Red Hood (Jason Todd), czy chociażby Brat Oko.
Z czasem tożsamość Red Hooda zostaje ujawniona i okazuje się, że jednak nie miał złych zamiarów. Wtedy pałeczkę dowodzenia nad ciemną stroną miasta przejmuje Dwie Twarze, który dość szybko zrozumiał, że kocha to miasto i nie chce dopuścić, aby Brat Oko je zniszczył. W tym momencie całe miasto jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, gdyż władzę może przejąć sztuczna inteligencja, czy jak ktoś woli z angielskiego AI.
Na szczęście nad miastem wciąż czuwają Robin, Batgirl, Batwoman, Alfred oraz Nigtwing (Mroczne Skrzydło, serio tak to przetłumaczyli). Na końcu jak to w animacjach dla młodszej widowni wszystko kończy się dobrze, a główni bohaterowie żyją długo i szczęśliwie.

Animacja swoją premierę w wydaniu DVD miała 18.09.2019 roku i została wydana na rynek polski tego samego dnia przez firmę Galapagos, którą możecie śledzić na ich Instagramie (KLIK) i Facebooku (KLIK).