PODZIEL SIĘ

W wielu sieciach, seriale Marvel Television dobiegają końca, finalnie kończąc pewną erę. „Agenci Tarczy” mają jak na razie zapowiedziane co prawda dwa kolejne sezony, natomiast Netflixowe produkcje zostały anulowane. W dodatku niedawno świat obeszła informacja, jakoby z najlepszych dotąd seriali ze świata X-Men, „Legion”, również miał dołączyć do wyżej wymienionych i zakończyć się na trzecim sezonie!

Jednak szef Marvel TV, Jeph Loeb dał jasno do zrozumienia, że w przypadku Legionu wygląda to trochę inaczej i są historie, które showrunner, Noah Hawley chciałby zawsze opowiedzieć w serialu. Podczas wywiadu dla Decider na temat końca serialu o przeciwniku X-Men, Loeb wyraźnie stwierdził, że koniec Legionu powinien okazać się satysfakcjonującym doświadczeniem.

“Kiedy Noah[Hawley] przybył pierwszego dnia i powiedział nam, co chce zrobić, opowiedział nam zakończenie opowieści” – powiedział Loeb. “To nie było tak,” Nie do końca wiedziałem, dokąd to zmierza, ale właśnie to chcę zrobić. “Bardzo często nawiązywałem do show jako magicznej i tajemniczej podróży, gdzie Noah był naszym przewoźnikiem, który w końcu zamierzał nam powiedzieć: ‘OK! Czas wysiadać!”.

Producent wyjaśnił, że odbywali spotkania z wieloma utalentowanymi twórcami, aby pomóc im w realizacji ich seriali, ale talent nie jest kluczem, aby pracować z Marvel Television.

“Zakładam, że jeśli jesteś wystarczająco blisko nas, aby rozmawiać, że masz talent, to jest coś takiego, co tak naprawdę sprowadza się do pasji” – dodał Loeb.

Następnie wyjaśnił, że Marvel nigdy nie zdecydował się na serial o ludziach z super bohaterami, lecz ta część przychodziła jako coś drugorzędnego do prawdziwej treści, którą jest opowiedzenie historii skupiającej się na postaciach.

„Legion jest idealnym tego przykładem. Jest opowieścią o zniszczonym, złamanym człowieku, który szuka miłości. Taka właśnie jest ta historia”Loeb ciągnie dalej. „Fakt, iż potrafi nagiąć i zmienić rzeczywistość za sprawą umysłu jest Marvelem w tym, ale jeśli nie kupisz pierwszej części tego, to reszta jest tylko niepotrzebnym hałasem”.

Jednak pomimo że to może być koniec opowieści Noah Hawley’a w Legionie”, to Loeb nalega, aby historia była kontynuowana.

“Kiedy w ogóle pomyślisz o bohaterach i złoczyńcach Marvela i widzisz ‘The End’, wtedy poniżej widzisz ‘To be continued’ wyjaśnia Jeph. „Nie sądzę, że istnieje świat, w którym ta opowieść się skończy”.

Czy wam również wydaje się, że wyjaśnienia Loeba są trochę za bardzo zawiłe? Czy może oznacza to, że szef Marvel TV dał nam właśnie do zrozumienia, że to nie koniec Legionu”, ale Noah Hawley kończy z serialem? Komentujcie na Discorzei!

Trzeci sezon “Legionu” jest planowany jeszcze na ten rok.