PODZIEL SIĘ

Potwierdzono, że żywiołaki ze zwiastunów Spider-Man: Far From Home to Elementals – i będą oni bazować na grupie drugorzędnych przeciwników pająka z komiksów.

Kliknij tutaj i dołącz do wspólnych rozmów o superbohaterach na naszej grupie!

Według ScreenRant, w swoim najnowszym solowym filmie Spider-Man rzeczywiście będzie musiał się zmierzyć z grupą Elementals, jednak nie będą to potężne, nieśmiertelne istoty, a raczej bezmyślne potwory siejące zniszczenie. Chociaż może to zaskoczyć pewnych fanów, mimo wszystko MCU znane jest z dopasowywania mniej lub bardziej klasycznych komiksowych złoczyńców do narracji i tonu filmu. Niedawno też dowiedzieliśmy się, że Quentin Beck a.k.a Mysterio będzie pochodził z innego wymiaru, możemy więc być pewni, że w Far From Home czeka nas jeszcze sporo niespodzianek.

Producent filmu Eric Carroll przyznaje, że wodny żywiołak wzorowany był przede wszystkim na Hydro-Manie:

Oczywiście inspirowaliśmy się choćby… drugorzędnym przeciwnikiem Spider-Mana o pseudonimie Hydro-Man. Im więcej ma dostępu do wody, tym większy się staje, a swoją moc będzie czerpał z Canal Grande w Wenecji. To wpłynie na strategię, jaką obierze Peter, żeby go pokonać.

Jeśli chodzi o żywiołaka ognia, Carroll potwierdził teorie fanów, że tworząc go myśleli o komiksowym Molten Manie.

W komiksach i kreskówkach Molten Man był zawsze zrobiony ze stopionego złota. Pożyczyliśmy sobie ten pomysł i myślimy, że to jeden z bardziej unikatowych designów. Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć te sekwencję na ekranie.

Eric Carroll opisuje Spider-Man: Far From Home jako coś zupełnie nowego dla postaci Petera Parkera. W poprzednim filmie przyjazny pajęczak z sąsiedztwa miał osobistą relację ze swoim przeciwnikiem, a w finale pokonał go dzięki swoim mocom. Tym razem jednak epika stojąca za produkcją filmu chciała, by Spider-Man musiał użyć swojego intelektu, żeby pokonać stojące przed nim przeszkody.

Pomyśleliśmy, że te postacie tak długo utrzymują się w komiksach, bo stawiają przed Spider-Manem zupełnie nowe wyzwania. Przecież nie uderzy gościa zrobionego z wody czy płynnego metalu – musi użyć swojej najważniejszej mocy, czyli swojego geniuszu.

Co myślicie o tym, że Elementals będą bazować na Hydro-Manie i Molten Manie? Czekacie na ich wprowadzenie do filmowego świata Marvela? Dajcie nam znać w komentarzach i na naszym Discordzie!

Spider-Man: Far From Home w kinach od 5 lipca.