PODZIEL SIĘ

Nareszcie, po upływie dwóch dekad (prawie) wszyscy bohaterowie Marvela znajdą się w rękach jednej firmy – Disney’a. Deal z Foxem pozwoli na umieszczenie w Marvel Cinematic Universe między innymi X-Men. A my mamy teorie, która mogłaby ich gładko wprowadzić do uniwersum!

Teoria ta pojawiła się jak zwykle na reddicie, a jej autorem jest ahumanmadethis. Internauta twierdzi, że gen X zostanie rozpowszechniony poprzez zniszczenie Kamieni Nieskończoności. Nie podał zbyt dużo argumentów, ale na logikę ma to sens, ponieważ…

UWAGA, SPOILER DO CAPTAIN MARVEL!

W czasie ostatniego filmu Carol Danvers weszła w interakcję z Tesseractem, której skutkiem był zastrzyk supermocy. Sama pośrednia fala energii z Kamienia Nieskończoności zamieniła ją w niezwyciężonego kosmicznego bohatera. Teoria jest taka, że gdy Avengersi zdołają zwalczyć Thanosa w jakiś sposób, zniszczą wszystkie sześć legendarnych artefaktów.

Zniszczenie Kamieni wywoła fale uderzeniowe w całym wszechświecie, stworzy zmutowany gen. Na pierwszy rzut oka jest to logiczny sposób na wprowadzenie setek postaci Marvela. Jedyną rzeczą, z którą garstka zagorzałych fanów MCU może mieć problem, jest to, jak podobna będzie geneza mutantów w porównaniu do Nieludzi, znanych z uniwersum telewizyjnego.

Marvel Studios potwierdziło, że cykl filmów od Iron Mana, po Endgame będzie zapamiętany jako Infinity Saga. Może kolejna fala zostanie nazwana Mutant Saga? Jak myślicie? Dajcie mi znać na Discordzie!