PODZIEL SIĘ

Wielkimi krokami zbliża się największy w Europie festiwal dla miłośników komiksu – jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i gier w Łodzi rozpoczyna się już 27 września!

Jeśli kochacie superbohaterów i wszystko co z nimi związane, noce spędzacie na zaczytywaniu się w przeróżnych komiksowych historiach, uwielbiacie zastrzyk emocji podczas oglądania profesjonalnych rozgrywek e-sportowych czy też po prostu raz na jakiś czas posiedzieć ze znajomymi nad dobrą planszówką, to MFKiG jest czymś idealnym dla was! Goście z całego świata, konkursy, prelekcje, turnieje growe – wszystko czeka na was w Łodzi już za trzy tygodnie.

28 FESTIWAL KOMIKSU I GIER
fot.Dariusz Kulesza

Na tegorocznej edycji Festiwalu nie zabraknie choćby strefy autografów, w której spotkać będziecie mogli komiksowe legendy pokroju Grzegorza Rosińskiego (Thorgal), Micka McMahona (Sędzia Dredd), Johna Higginsa (Watchmen) czy Johna Laymana (Detective Comics). Oprócz tego jak co roku wybrany zostanie najlepszy polski album roku, a także zwycięzca międzynarodowego konkursu na krótką formę komiksową. Oprócz tego wraz z rozpoczęciem festiwalu w łódzkim EC1 otworzy się wystawa Sztuka DC. Świt Superbohaterów, na której zobaczyć będzie mogli oryginalne plansze komiksowe legendarnych twórców i prawdziwe rekwizyty i kostiumy z filmów DC! Więcej o wystawie przeczytacie tutaj. Nie zabraknie też konkursu dla cosplayerów. Oprócz tego w Strefie Gier będziecie mogli przysiąść przy najnowszych konsolach by razem ze znajomymi przetestować przeróżne tytuły, zobaczyć turniej Fighting Games Challenge, obserwować zmagania twórców próbujących stworzyć grę w jedynie 72 godziny w trakcie Komiks Game Jam lub, jeśli wolicie gry bez prądu, zagrać w jedną z setek dostępnych na Festiwalu planszówek. No i, rzecz jasna, na miejscu będzie czekało na was mnóstwo stoisk z komiksami, figurkami, koszulkami, plakatami i innymi geekowskimi gadżetami!

Więcej o MFKiG możecie przeczytać na oficjalnej stronie festiwalu, a my mamy nadzieję zobaczyć się z wami w Łodzi już za niecały miesiąc! Bilety na festiwal są już dostępne na stronie. Zachęcamy was również do wzięcia udziały w wydarzeniu na facebooku!

Kliknij tutaj i przejdź do najlepszego sklepu internetowego z gadżetami superbohaterów!