Chyba każdy fan superhero jest podekscytowany na myśl o nadchodzącym filmie przedstawiającym początki Jokera. Zwłaszcza, że produkcja ta ukaże całkiem nowe spojrzenie na tego arcywroga Batmana. Premiery jeszcze nie było, ale czy już możemy spodziewać się sequelu? 

W wywiadzie dla Total Film Magazine, Todd Philips powiedział, że chętnie podjąłby się pracy nad drugą częścią Jokera, ale tylko pod jednym warunkiem: Joaquin Phoenix również musi być tym zainteresowany.

Jedno Ci powiem, zrobiłbym wszystko z Joaquinem Phoenixem, niezależnie od dnia tygodnia. Nie ma drugiej takiej osoby jak on. Jeżeli chciałby tego, a ludzie wykażą zainteresowanie tym filmem oraz przyjdą do nas z Warnera i powiedzą “Wiecie co? Jeżeli moglibyście nad czymś pomyśleć…”, to czuję, że on i ja moglibyśmy zrobić coś naprawdę świetnego.

Najwyraźniej Philips ceni sobie pracę z Phoenixem. Jeżeli chemia między nimi jest obustronna, niewątpliwie może to wpłynąć jedynie pozytywnie na całą produkcję, a więc… pozostaje nam czekać na Jokera, którego ujrzymy już w październiku, a potem kto wie? Może sequel?