PODZIEL SIĘ

Superbohaterowie otaczają nas teraz z każdej strony, zwłaszcza w kinach. Po dość ciężkich początkach, DC udało się ustabilizować swoją sytuację na rynku i z filmu na film idzie im coraz lepiej zarówno według krytyków, jak i fanów. Warner Bros. ma jednak zamiar trochę zamieszać wraz z Jokerem od Todda Phillipsa. Chociaż w tej produkcji zobaczymy genezę Jokera, reżyser zdradził, że w ogóle nie wzorował się na komiksach!

Nie wzorujemy się na żadnym komiksie, co pewnie zdenerwuje mnóstwo osób. Napisaliśmy własną wersję historii tego, jak ktoś taki jak Joker może w ogóle zaistnieć. To było dla mnie najbardziej interesujące. Właściwie to nie robimy Jokera, robimy opowieść o zostawaniu Jokerem. O takim właśnie człowieku.

Kliknij tutaj i dołącz do wspólnych rozmów o superbohaterach na naszej grupie!

Wygląda na to, że po Jokerze możemy spodziewać się wszystkiego, skoro tworząc swoją adaptację Phillips nie zajrzał do ani jednego komiksu. Sam reżyser potwierdził, że to autorska historia.

Komentarz Phillipsa spolaryzował wielu fanów DC. Komiksowi puryści prawdopodobnie już szykują się na bojkot, z pewnością wielu zaciekawi zupełnie nowa wizja postaci. Phillips nie robi filmu o Jokerze, a o człowieku, który w pewnym momencie nim zostanie. Nie powinno nas więc dziwić, jeśli nie zobaczymy Joaquina Phoenixa w wielkim, czerwonym hełmie Red Hooda. Nie zmienia to jednak faktu, że Joker może być dla gatunku filmów superhero czymś zupełnie świeżym i nowym. Film nie będzie ograniczany zasadami dzielonego uniwersum czy ścisłego trzymania się komiksowego pierwowzoru, co oznacza, że nawet najzagorzalsi fani Księcia Zbrodni nie wiedzą, na co się szykować. Możemy spodziewać się, że tajemniczy projekt DC będzie pozbawiony nieudolnego fan serwisu, o czym zapewnia sam Phillips.

Patrząc na oskarową rolę Heatha Ledgera w filmie The Dark Knight, przed Joaquinem Phoenixem stoi nie lada wyzwanie. Jednak skupiając się bardziej na człowieku niż na szalonym złoczyńcy, Phoenix i Phillips mają szansę stworzyć wersję postaci, jakiej jeszcze nigdy nie widzieliśmy – a niezwykle utalentowani aktorzy w rolach drugoplanowych tylko podsycają apetyt na już i tak niezwykle oczekiwany film.

Więcej dowiemy się już 4. października, gdy to Joker trafi do kin. Tymczasem podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzach, na facebooku i na naszym Discordzie!