PODZIEL SIĘ

Najnowszy film o Jokerze właśnie przestał być tajemnicą.

Kliknij tutaj i dołącz do wspólnych rozmów o superbohaterach na naszej grupie!

Wstępny szkic scenariusza do filmu „Joker”, który został napisany przez Todda Philipsa oraz Scotta Silvera, wyciekł do sieci.

Początkowo dobrze byłoby podkreślić, iż ciężko z tego szkicu ocenić całościowo film. Philips jest znany z częstej improwizacji, a sam scenariusz był zmieniany jeszcze podczas kręcenia filmu.

Jedno jest pewne. Jeśli choć fragment tego przecieku pojawi się w filmie, to czeka nas bardzo kontrowersyjne kino.

Cały pierwszy akt ma wywołać w widzach żal i współczucie odnośnie głównego bohatera, który został kompletnie wyniszczony przez toksyczne środowisko. Podczas tego aktu Artur ma także śledzić swoją sympatie Sophie, włamywać się do jej mieszkania a po tym, jak dowie się, iż ma ona chłopaka zwyzywać ją od dziwek.

Joker ma także stać się głównym symbolem masowego protestu przeciw Bogatym, po tym, jak w samoobronie zabił trzech prawników z Wall Street (Atak prawników na Artura mogliśmy ujrzeć w oficjalnej zapowiedzi filmu)

Ostatnim faktem, który może zaostrzyć całokształt filmu jest taki, że postać Artura została w dzieciństwie zgwałcona przez chłopaka swojej matki… Jeśli film chce poruszyć wątek molestowania małych dzieci to naprawdę możemy się spodziewać kina z ostrą kategorią wiekową „R“.