PODZIEL SIĘ

Premiera nowego Batmana – perły w koronie uniwersum DC, za którą odpowiedzialny jest Matt Reeves – zbliża się wielkimi krokami. Powoli pojawiają się informacje o obsadzeniu kolejnych ról wielkimi nazwiskami Hollywood. Najbardziej interesujący jest jednak sam Mroczny Rycerz, w którego wciela się Robert Pattinson. Aktor zdradził, jak przygotowuje się do najprawdopodobniej największej roli w życiu.

Robert Pattinson podczas podcastu Variety “The Big Ticket” przyznał, że od kilku miesięcy zgłębia historię Mrocznego Rycerza, intensywnie czytając komiksy o mścicielu z Gotham.

“Cieszę się, że miałem tyle czasu.” – wyjaśnił Pattinson – “Nie zdawałem sobie sprawy, jak dużo jest komiksów z Batmanem w roli głównej. Setki, tysiące! Przeczytałem ich naprawdę sporo, nie ograniczałem się tylko do klasyki. Sięgnąłem też po limitowane numery, aby lepiej poznać postać.”

Z wypowiedzi aktora możemy wywnioskować, że jest bardzo zaangażowany w rolę i stara się wcielić w Batmana, jak najlepiej tylko potrafi.

Nadal czekamy na informacje dotyczące kolejnych decyzji castingowych studia. Na ten moment wiemy, że Paul Dano wcieli się w Człowieka-Zagadkę, Zoe Kravitz zagra Kobietę Kot, Andy Serkins Alfreda, a aktor znany z serialu Westworld, Jeffrey Wright został obsadzony w roli Komisarza Jima Gordona.

Planowo film ma trafić na srebrne ekrany 25 czerwca 2021 roku.