Reżyser Guillermo Del Toro od pewnego czasu pracuje nad nową, kinową już wersją Justice League Dark. Niedawno odkrył karty i ujawnił, dlaczego jest zainteresowany właśnie tą częścią uniwersum DC.

Serialowy świat DC Comics wciąż żyje i się rozrasta. Mimo że jego ostatni twór, czyli “Swamp Thing“, zakończył się po pierwszym sezonie, wciąż szerzą się plotki, że potwór z bagien znajdzie miejsce w filmowej ekranizacji. Kolejną postacią, która mogła by odnaleźć się w mrocznej drużynie jest John Constantine! W trakcie rozmów z comicbook.com na SDCC wyraził żywą chęć stworzenia filmu właśnie z postaciami wchodzącymi w skład JLD.

Jak wyznał sam reżyser, nie chce on tworzyć kina “superhero”, gdyż to nie jego typ rozrywki. Magia, kryminał, fikcja naukowa oraz… noir to elementy, którymi chciałby się inspirować przy tworzeniu filmu. Słuchając tych twórczych dążeń można rozmarzyć się, że Justice League Dark stanie się czymś naprawdę wyjątkowym… o ile powstanie.

Del Toro nie jest bowiem pierwszą osobą, która próbuje wskrzesić ten projekt. Poprzedni reżyserzy jednak ponosili na tym polu klęskę już na etapie planowania scenariusza. Miejmy nadzieję, że jednak tym razem dzieło z takim potencjałem dojdzie do skutku i otrzyma swoje wyczekane 5 minut (albo i więcej).