PODZIEL SIĘ

Na plakatach promujących 5. sezon Gotham mogliśmy zauważyć brak jednej postaci. Po premierowym odcinku tego sezonu już wiemy dlaczego.

UWAGA na spoilery z Gotham 5×01 „Year Zero”!!

Lata temu Tabitha zabiła matkę Pingwina. Cobblepot przez długi czas chciał się odpłacić pięknym za nadobne i udało mu się to w poprzednim sezonie. Z zimną krwią zabił Butcha, ukochanego Tabby, za co ona obiecała mu śmierć.

W piątym sezonie Tabitha wciąż chce dotrzymać obietnicy i zaślepiona żądzą zemsty, ignorowała prośby Barbary, by się wstrzymać.

Do Gotham przyleciał helikopter z dostawą żywności i innych niezbędnych przedmiotów. Został on zestrzelony, a na miejsce, gdzie spadła maszyna, przybyło kilka grup chętnych przejąć zapasy.

Galavan wyczuła możliwość zabicia Pingwina, ale kula w magazynku jej broni była niewypałem, więc po chwili szamotaniny Oswald patrzy kobiecie prosto w oczy, mówi „Przywitaj się z Butchem” i wbija jej nóż w serce.

Oczywiście, bohaterowie Gotham przetrwali już gorsze rzeczy, ale śmierć Tabithy może mieć inne konsekwencje. Być może będzie to swego rodzaju napęd do rywalizacji pomiędzy Barbarą a Pingwinem. Co o tym myślicie? Będzie Wam brakować Tabithy?