“Gotham” w końcu to zrobiło, wreszcie zasiało ziarno stwarzające definitywne pojawienie się jednej z najbardziej popularnych postaci w mitologii Mrocznego Rycerza – Barbary Gordon! Oczywiście postać ta na razie nie żyje w serialowym uniwersum, które jest prequelem przygód Batmana, ale to się zmieniło wraz z epizodem 6…

UWAGA NA SPOILERY DO SZÓSTEGO EPIZODU SEZONU PIĄTEGO “GOTHAM”!!!

Jak nie trudno się domyślić po wydarzeniach z ostatnich odcinków, szczęśliwą mamusią zostanie Barbara Kean, była partnerka Jima Gordona, z którą się przespał w jednym z epizodów obecnego, ostatniego już sezonu!

Samą wiadomość przekazała Jimowi, gdy był w towarzystwie Bullocka i Leslie Thompkins, z którą Gordona również łączyły (i pewnie nadal łączą) jakieś uczucia. Barbara wręcz wykrzyczała tę informację w towarzystwie Leslie i Harveya, co wyglądało tak, jakby w pewnym stopniu odegrała się na swojej „rywalce”. Zabawnie to wyszło, szczególnie gdy Harvey rzucił ironicznym: „Congrats”!

Dla przypomnienia w komiksach Jim ma córkę, imieniem (również) Barbara, która w dodatku zainspirowana Batmanem stała się Batgirl. My (fani) od początku podejrzewaliśmy, że coś musi się zmienić w relacjach Jim i Barbara, aby wreszcie doszło do poczęcia ich córki. Tym bardziej, że w komiksowej wersji (przynajmniej tej z „Year One” F. Millera i D. Mazzucchelliego) matka Barbary Gordon również miała na imię Barbara (dlaczego tak właśnie? Mnie już o to nie pytajcie).

Zapytany jakiś czas temu przez ComicBook.com producent wykonawczy John Stephens wyznał, że para ma dynamiczny potencjał, wręcz eksplodujący, lecz oczywiście nie chciał zdradzić za dużo szczegółów na ten temat.

Swoją drogą ciekawe jest, czy Jim i Barbara zejdą się i razem wychowają córkę, czy może panna Kean urodzi i zginie, a Gordon sam wychowa swoje dziecko. Co Wy o tym sądzicie? Piszcie na Dicordzie!

Nowe epizody niestety ostatniego już sezonu „Gotham” w każdy piątek rano czasu polskiego w stacji FOX.