PODZIEL SIĘ

Po tym, jak w jednym z poprzednich epizodów sezonu 5. (i zarazem ostatniego) prawa ręka Pingwina, Pan Penn, został zamordowany, to jak się okazuje w epizodzie opublikowanym w ostatni piątek, powrócił. W dodatku jego powrót oznaczał zadziwiający twist, gdyż Penn został przedstawiony jako serialowa wersja Brzuchomówcy, jednego z najzacieklejszych wrogów Batmana, a także jego alter-ego/kukiełki – Scareface’a. To mógłby być zadziwiający początek tego przestępcy, gdyby nie jeden drobny, nieoczekiwany zwrot akcji…

Kliknij tutaj i dołącz do wspólnych rozmów o superbohaterach na naszej grupie!

UWAGA NA SPOILERY DO ODCINKA 8 SEZONU PIĄTEGO „LEGENDS OF THE DARK KNIGHT: NOTHING’S SHOCKING”!!!

Podczas wizyty Pingwina w apartamencie, w którym jego wspólnik, Ed Nigma a.k.a. Riddler zabrał się za przygotowanie łodzi podwodnej, mającej posłużyć do ucieczki wspólników, pojawił się nagle Mr. Penn. Używając Scarface’a, zasadniczo powiedział, że rezygnuje ze współpracy z nim. Pomimo że wydawał się wciąż lojalny, to jednak Scarface chciał pozbyć się Oswalda.

Próbując przekonać Penna do pociągnięcia za spust, Scarface doprowadził wręcz do tego, że Pingwin przyznał się, że był okropny dla swojego służącego, a także dla wszystkich wokoło. To jednak nie przekonało lalki i dalej zamierzał wykonać wyrok na Cobbelpocie, co udaremnił Penn, strzelając Scareface’owi w głowę. To jednak nie uratowało życia jemu samemu, gdyż został zabity przez Riddlera!

Chwilę później oczywiście Nygma wyjaśnił Pingwinowi, że Penn i tak nie zaakceptowałby tego, jaki jest naprawdę, podczas gdy oni rozumieją się nawzajem. Dlatego zawsze byli tak dobrymi partnerami i wciąż znajdują drogę powrotną do siebie.

Jeśli więc jesteś fanem Batmana i byłeś podekscytowany pojawieniem się Brzuchomówcy oraz Scarface’a w TV, to oby jeden epizod wystarczył, aby Cię nasycić. Wygląda na to, że to wszystko, czego w kwestii tego przestępcy można się spodziewać po serialu.

Nowe odcinki “Gotham” w każdy piątek rano czasu polskiego w stacji FOX.