PODZIEL SIĘ

Po miesiącach negocjacji oraz procedur regulacyjnych jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń, czyli zakończenie fuzji spółki Walta Disneya oraz 21st Century Fox zostało oficjalnie ogłoszone!

Tym samym oznacza to, że Disney, w tym przede wszystkim Marvel Studios, wszedł wreszcie w posiadanie praw do postaci powiązanych ze światami X-Men oraz Fantastic Four!

Tak! Wreszcie nastał ten dzień, kiedy możemy otworzyć szampana (lub butelkę dobrej whiskey) i świętować, tym bardziej że teraz już jest tylko kwestią czasu, kiedy usłyszymy, o planach dotyczących tych postaci.

Co ciekawe, fuzja zakończyła się w chwili, kiedy Dom Myszki Miki chce wejść na rynek z własną platformą streamingową Disney+, co zapewne jest w pewnym stopniu pstryczkiem w nos konkurencji, czyli DC/WB z ich DC Universe. Jaki będzie efekt? Pożyjemy, zobaczymy, choć osobiście trzymam kciuki, aby konkurencja była solidna, to i my fani skorzystamy.

Wracając do samej fuzji, w oświadczeniu wydanym przez Boba Igera, szef Disneya zaznacza, że jest to podniosły i historyczny moment. Cóż, trudno się nie zgodzić, gdyż sprowadzenie choćby postaci ze świata Mutantów Marvela oraz Fantastycznej Czwórki daje bardzo szerokie możliwości i pole do popisu.

Cieszycie się, że wreszcie zakończyło się przejęcie Foxa przez Walt Disney Company? Podzielcie się swoimi refleksjami na ten temat w komentarzach, na facebooku, a przede wszystkim na Discordzie!