PODZIEL SIĘ

W czwartkową noc 28 grudnia 2018 roku niebo nad Nowym Jorkiem rozświetliło się niesamowitym błękitem, a winowajcą był incydent w elektrowni Con Edison w Astoria w Queens. Jednak fani DC mają inne pomysły na to, co naprawdę się wydarzyło – i dotyczy to S.T.A.R. Labs. 

Na Twitterze nowojorczycy szybko zaczęli spekulować na temat tego, co dokładnie powoduje, że nocne niebo świeci elektrycznym błękitem, a wiele wskazuje na inwazję kosmitów, “Bird Box” Netflixa przeskakuje z fikcji do rzeczywistości, a nawet Godzilla przedstawia swoją obecność. Wszystko to są świetne teorie, ale dla fanów Flasha prawdziwe źródło niebieskiego światła jest łatwe: akcelerator cząsteczek w S.T.A.R. Labs eksplodowało, co oznacza, że wszyscy jesteśmy teraz metaludźmi. 

Jak fani The Flash – w szczególności serialu telewizyjnego CW – mogą powiedzieć, eksplozja akceleratora cząsteczek jest dokładnie taka, kiedy Barry Allen otrzymuje swoją moc. Podczas pilotu serialu akcelerator w S.T.A.R Labs jest włączony i szybko eksploduje wraz z tym, wysyłając ciemną materię rozprzestrzeniającą się w całym mieście. Barry, który pracuje w departamencie policji w Central City, zostaje uderzony przez tę falę czarnej materii, a także uderzony przez aktualną błyskawicę, a jego ciało roztrzaskuje się na półkach z chemikaliami w jego laboratoriach. Wynik? Kiedy Barry w końcu budzi się ze śpiączki dziewięć miesięcy później, ma super szybkość i staje się bohaterem znanym jako Flash. 

Tak więc, kiedy Con Edison miał swój wypadek – niebieskie światło zostało nazwane iskrą łukową, zjawisko, które pojawia się, gdy prąd elektryczny przepływa przez powietrze pomiędzy przewodami, powodując uwolnienie ciepła i światła – fani nie mogli pomóc, ale ogłosili, że to incydent w S.T.A.R. Labs. Niektórzy martwili się, czy z Barrym wszystko w porządku, czy oś czasu jest nienaruszona i co najlepsze, kiedy możemy oczekiwać naszych nowych super mocy. 

Przygotowaliśmy dla Was kilka reakcji powiązanych z eksplozją w Con Edison, żebyście mogli przeczytać oraz zobaczyć, jak ludzie zareagowali na “S.T.A.R. Labs” oświetlające niebo Nowego Jorku w zeszłym tygodniu. 

1/5

2/5

3/5

4/5

5/5