PODZIEL SIĘ

Batwoman miała już swoją premierę, która zaskoczyła nie jednego fana arrowverse. Chociaż samą Kate Kane/Batwoman poznaliśmy w zeszłorocznym crossoverze “Elseworlds” historia ukazana w pilocie serialu pokazuje nam czasy, kiedy Kate Kane dopiero się rozwijała w swej przygodzie.

W tym świetnym początku nie zabrakło wszelkich odwołań do innych dzieł DC, co daje nam znak, że Batwoman zostanie umieszczana w arrowverse z biegiem czasu. Oprócz tego mogliśmy wywnioskować, że Batman nie będzie przysłaniał Batwoman, a jedynie pomoże jej w rozbudowaniu historii. Zresztą, Batman jest wielką inspiracją i niejako mentorem dla Kate Kane.

Poniżej przedstawiamy kilka Easter Eggów, które udało się uchwycić:

1. Batwoman: Elegy

Pierwszy odcinek Batwoman ukazuje początki wojskowości Kate, zwłaszcza jej związek z Sophie, który miał miejsce podczas uczęszczania obu pań do Akademii Wojskowej. To historia, która pochodzi głównie z Batwoman: Elegy, opowiadań z 2009-2010 roku, które ukazywały się w Detective Comics z numerów #854-860. W tej historii Bruce Wayne zmarł, a Kate przejęła jego spuściznę. Serial dał czytelnikom głębsze spojrzenie na jej pochodzenie, w tym opowieść o tym, jak została oskarżona o związek ze swoją współlokatorką w Wojskowej Akademii Stanów Zjednoczonych, a w skutek tego została wydalona z akademii. Jest to kluczowy i decydujący moment dla postaci, który pokazuje to, jak wydarzenia ukształtowały obecną postać Kate Kane.

 

2. Alfred 

Jeżeli coś jest powiązane z Batmanem nie można zapominać o wspomnieniu o Alfredzie, który jest nieodzownym elementem filmów o Batmanie (a teraz również o Batwoman). Nie, nie spotykamy kultowego kamerdynera w pilotowym odcinku Batwoman. Jest jednak w jakimś stopniu obecny. Mianowicie hasło do komputerów Wayne Industries to właśnie ALFRED.

 

3. Nietoperze

Chyba każdy fan Batmana kojarzy tę scenę, gdy chmara nietoperzy zaczyna krążyć w koło naszego bohatera. I tym razem mogliśmy się z tym spotkać. Gdy Kate Kane po raz pierwszy weszła do Batcave’u otaczają ją wirujące nietoperze. W Batmanie nietoperze były symbolicznym ukazaniem walki Bruce’a Wayne’a z jego strachem przed tymi stworzeniami. Scena z Kate Kane ma mocne nawiązanie do tej z Batmana, gdyż w tym i w tym momencie jesteśmy świadkami narodzin Batmana/Batwoman.

 

4. Dom dziecka w Burnside

Nazwa znajoma? Możliwe, że kojarzysz ją z komiksów o Batmanie. Burnside to dzielnica Gotham City położona po drugiej stronie rzeki, gdzie Barbara Gordon przeprowadziła się, gdy potrzebowała przerwy od Gotham. Wydarzyło się to w  Batgirl vol. 4 #35 z 2014 roku.

 

5. Joker

To miasto Gotham. Nie można zapominać o najbardziej rozpoznawalnym antagoniście DC – Jokerze. W pierwszy odcinku jesteśmy uświadomieni w jaki sposób zginęła matka i siostra Kate Kane. Stało się to przez wybicie z równowagi auta, którym podróżowały, przez nieobsługiwany autobus. Jak się później okazuje, autobus był prowadzony przez Jokera, przez co Batman był w stanie zareagować na wypadek i pomóc choć jednej osobie z samochodu. Niestety, nie był w stanie uratować wszystkich, co później go prześladowało.

 

6. Las Sherwood

Kolejną lokalizacją, która może brzmieć znajomo dla fanów DC jest Las Sherwood. Mary wspomina Kate o Lesie Sherwood, lecząc obrażenia po walce z Alice i jej gangiem. Natomiast w komiksach dość często ta nazwa była wspominana. Ciekawostką jest, że w Detective Comics ukazała się historia, w której Batman oraz Robin pomagali Robin Hoodowi, oraz gdy Batman brał udział w turnieju łuczniczym, który sponsorował sheryf z Nottingham.

 

7. Maska Zorro

Tak, dobrze czytacie. Ostatnim już Easter Eggiem jest tak rozpoznawalny film, jak Zorro. Podczas pierwszej plenerowej imprezy w Gotham City od bardzo dawna na ekranie wyświetla się stary film Zorro. Dlaczego właśnie on? Jest to nawiązanie do Batmana. Młody Bruce Wayne oglądał ten film w kinie niedługo przed ich zamordowaniem.

 

8. Dystrykt Burnley’a

To nazwisko nie może być obce fanom komiksów o Batmanie. Jack Burnley to artysta i ilustrator komiksów, który ma na swoim koncie wczesne komiksy o Batmanie. Ma na swoim koncie również wiele prac do Supermana czy Wolrds Finest. Jego przygoda z DC Comics skończyła się w 1947 roku, kiedy opuścił studio.

Wyłapaliście te Easter Eggi? A może zauważyliście coś jeszcze? Podzielcie się tym z nami!