PODZIEL SIĘ

Pierwszy sezon był poświęcony nie tyle zdobywaniu przez Franka jego tożsamości mściciela, ile na badaniu okoliczności, przez które zaczął zabijać przestępców.

Choć nosi kamizelkę z kevlaru z namalowaną czaszką, Castle nie akceptuje swojej roli Punishera w pierwszym sezonie. Jak stwierdził showrunner serialu, Steve Lightfoot, możemy spodziewać się, że do tego dojdzie w drugim sezonie.

“Jeśli zapytasz, jaki jest temat drugiego sezonu, odpowiem, że chodzi o to, że Frank naprawdę przyjął  tożsamość Punishera.” – powiedział Lightfoot dla Collider.

Seria ta będzie pierwszą serią Marvel Netflix, która nie rozpocznie się w Nowym Jorku, a zamiast tego rozpocznie się od trasy po Stanach Zjednoczonych, zanim Frank wróci do domu, aby zakończyć pewne sprawy. W kilku pierwszych odcinkach pojawi się tytułowy bohater, który “rzuca okiem na kraj, o który walczył, ale tak naprawdę nigdy go nie widział”, jak twierdzi Lightfoot.

W nowych odcinkach Frank zacznie w swobodnych ubraniach, zanim przejdzie do swojego charakterystycznego komiksowego wyglądu – a według aktora Jona Bernthala zmiana będzie znacząca dla historii, to będzie symboliczny gest w stronę materiału źródłowego.

“Znaleźliśmy bardzo inteligentny, bardzo taktyczny powód, dla którego go włożył, bardzo psychologicznie taktyczny powód, aby go nosić, co ma wiele sensu”. – powiedział Bernthal.

Bernthal zapowiedział strój w pierwszym sezonie i ujawnił, że prawie zrobiono wprowadzenie, które mu się nie podobało, więc się temu sprzeciwił.

“Miała się odbyć cała scena z Micro, gdy są przy komputerze, wymyślając strój. To był pierwszy raz z nim w kamizelce. Micro po prostu pił herbatę, a ja mówię ‘Nie możesz tego zrobić. Będzie wyglądać tak głupio.'” – przyznał Bernthal

Drugi sezon The Punisher nie podejmie tematu pstryknięcia Thanosa w Avengers: Infinity War, kontynuując rozdział seriali od MCU, ale zobaczymy za to kilku powracających złoczyńców. Ben Barnes powróci jako Billy Russo, ale nie pójdzie po swoim komiksie o super złym imieniu Jigsaw. Drugi sezon będzie również zawierać nowego złoczyńcę w postaci Johna Pilgrima, opisywanego jako chrześcijańskiego fundamentalistę.

Premiera drugiego sezonu odbędzie się na Netflixie jeszcze w styczniu tego roku. Czekacie? Dajcie znać na naszym Discordzie!