PODZIEL SIĘ

Najnowszy odcinek „Doom Patrol” dostępny już na platformie! Pomimo że niedoszli herosi myśleli, że mają ręce pełne roboty, poszukując Chiefa i choć teoretycznie nie może być już gorzej, okazuje się, że jednak może być, na co wskazuje zapowiedź odcinka „Paw Patrol”.

Zespół został wysłany przez tajemniczego magika chaosu, Willoughby’ego Kiplinga (w tej roli znany z roli Crowleya z serialu „Supernaturals” Mark Sheppard), na poboczną misję. Niestety misja nie poszła zgodnie z planem, doprowadzając do tego, że koniec świata jest bliski! Co więcej, wydaje się, że jest bardzo bliski, co stawia nietypową drużynę przed niemożliwym do wykonania zadaniem – muszą znaleźć szybko jakieś rozwiązanie i uratować świat przed zagładą (Ha! Dobry dowcip! Doom Patrol ma uratować przed zagładą!).

Zwiastun może nie jest jakiś mega szczegółowy, ale można w nim zwrócić uwagę na kilka ciekawych scen. Na początek, Jane (Diane Guerrero). Dziewczyna pojawia się w szpitalu psychiatrycznym, zachęcając kolegów, aby pomogli jej uratować świat przed zagładą. Co ciekawe, ta Jane wygląda raczej nietypowo, a na pewno nie jak jedna z jej osobowości, które do tej pory mieliśmy okazję poznać. Możliwe więc, że jest to kolejna, dla nas nowa, wcześniej niepoznana osobowość, powiązana z Kultem Niepisanej Księgi.

Jak wyjaśnione zostało w poprzednim epizodzie, Kult Niepisanej Księgi jest martwym zgromadzeniem, które stara się „uratować” świat poprzez wymazanie go. Kiedy Niepisana Księga, która w zasadzie jest dzieckiem z wyrytą na ciele księgą, zostanie przeczytana, Odtwórca zostanie przebudzony, aby cofnąć rzeczywistość. Tak też stało się w epizodzie “Patrol Kultu”. Nie jest jednak do końca jasne, co musi zostać wykonane, aby przepowiednia mogła się w całości spełnić. Oczywiście nie byłoby też niespodzianką, gdyby Jane, czy raczej jedna z jej osobowości, przeszła na stronę kultu, szczególnie po tym, jak wraz z Robotmanem wylądowali w Nurnheim.

Jak zakończy się historia? Czy Jane przejdze na stronę Kultu? Czy może jej zdrada przybierze inną formę?

Na te i na inne pytania odpowiedzi może poznać już od rana, gdyż jak wspomniałem wyżej, odcinek serialu dostępny jest na platformie DC Universe!