PODZIEL SIĘ

Oprócz serii o Zielonych Latarniach, Greg Berlanti pracuje też nad adaptacją Strange Adventures dla HBO Max!

Jeszcze niedawno wielu zastanawiało się, w jaki sposób Warner Media zamierza dorównać Netflixowi czy Disney+ w wielkiej wojnie serwisów streamingowych. We wtorek w końcu poznaliśmy kilka tytułów, które pojawią się na platformie HBO Max. Jak można było się spodziewać, WarnerMedia stawia przede wszystkim na DC – w końcu to największa posiadana przez nich marka. Pośród zapowiedzianych filmów i seriali, jedną z zapowiedzianych produkcji było Strange Adventures.

Greg Berlanti, ojciec Arrowverse i innych seriali DC, będzie odpowiedzialny za stworzenie serialu live-action o Zielonych Latarniach. Oprócz tego na wydarzeniu Warnera dowiedzieliśmy się, że Berlanti pracuje też nad Strange Adventures. Seria HBO Max, według Berantiego, będzie „antologią opowieści osadzonych w świecie, w którym superbohaterowie istnieją.” Variety donosi, że zanim seria trafiła do repertuaru HBO Max, miała być dostępna na platformie DC Universe.

Komiks Strange Adventures zadebiutował w 1960 roku i można w nim było znaleźć szereg różnych historii science-fiction. To w tej serii po raz pierwszy pojawiły się postacie takie jak Enchantress czy Animal Man. Z pewnością wszystkim najbardziej kojarzy się z nią Adam Strange, który według plotek miał dostać swój własny serial od CW – wygląda jednak na to, że zobaczymy go w produkcji HBO Max. Wcześniej Adam odegrał prominentną rolę w anulowanym już serialu Krypton.