PODZIEL SIĘ

DC Comics rozpoczyna rok 2019, upamiętniając jedną z największych ikon, którą straciliśmy w 2018 – współtwórcę Marvel Comics, Stana Lee. W akcie profesjonalizmu i klasy, DC Entertainment oddało mu hołd przy okazji pierwszych komiksów wychodzących w 2019 r.

Oto co DC stworzyło, by upamiętnić Stana:

DC Comics Tribute to Stan Lee (2019)

Stan Lee zmarł 12 listopada na skutek powikłań po zapaleniu płuc, z którym walczył na początku roku. Mając 95 lat, każda choroba, a w szczególności zapalenie płuc, jest bardzo groźne nawet dla takiego twardziela jak Stan. Oficjalną przyczyną jego śmierci było “zatrzymanie akcji serca i niewydolność oddechowa“.

Mimo wiadomej rywalizacji między DC Comics oraz Marvel Studios od wczesnych lat 60′, kiedy to Marvel dopiero stawiał pierwsze kroki na rynku i wytwarzał konkurencyjne komiksy wychodzące spod ręki Stana Lee, DC od razu po śmierci artysty zachowało się z klasą, publikując pożegnanie w którym doceniło ogrom talentu i wyraziło żal z powodu utraty tak wielkiej postaci w świecie komiksów.

Przypominamy, że Stan Lee był twórcą tak kultowych postaci jak Spider-Man, Kapitan Ameryka, Avengersi czy X-Men, których fani zarówno Marvela, jak i DC doceniają i kochają po dziś dzień.