Wygląda na to, że przyszłość DC Films w obecnym kształcie, jaki zaprezentowała „Liga Sprawiedliwości”, jest już przesądzona i DC zaczyna planować wprowadzenie nowego Supermana oraz produkcji związanych ze światem Zielonych Latarników.

Nowe filmy o Supermanie oraz Green Lanternie są już co prawda jakiś czas w fazie planowania w DC Films. Powodem tej sytuacji w przypadku Supermana jest poniekąd fakt, iż Henry Cavill jest zajęty innymi produkcjami, jak chociażby „Wiedźmin” od Netfliksa. Tym samym przyszłość jego kariery w DC Extended Universe wydaje się być pod znakiem zapytania.

Nieco inna sytuacja ma miejsce z „Green Lantern Corps”, która to produkcja zapowiadana już od jakiegoś czasu, w chwili obecnej jest w trakcie tworzenia scenariusza przez genialnego Geoffa Johnsa. Dodatkowo niedawno DC ogłosiło powstanie serialu o Zielonym Latarniku na potrzeby platformy HBO Max, która ma ściśle współpracować z Warner Bros.

W ostatnich dniach pojawiły się informacje, jakoby DC miało prowadzić dyskusje z J.J. Abramsem oraz Michaelem B. Jordanem, mających pojawić się w produkcji lub produkcjach powiązanych ze światem Człowieka ze Stali. Natomiast Geoff Johns ogłosił, że ma wstępny projekt scenariusza prawie na ukończeniu i finalnie powinien go skończyć przy końcu roku. Natomiast do współpracy przy tworzeniu projektu „Green Lantern” od HBO Max rzekomo zaangażowanego samego Grega Berlantiego, który maczał swoje palce przy Arrowverse.

Co sądzicie o tym newsie? Cieszycie się z takiego obrotu sprawy? Czy wolelibyście jednak wizję zniszczenia totalnego Zacka Snydera?

Moim skromnym zdaniem: jeśli wreszcie dostaniem prawdziwego Człowieka ze Stali to warto będzie poczekać!