PODZIEL SIĘ

Najnowszy serial HBO „Watchmen” rozpoczął się, zaskakując wynikiem oglądalności. Jednak showrunner Damon Lindelof nie jest pewien swojego powrotu, jeśli serial otrzyma kolejny sezon…

Po tym, jak pierwszy epizod przyniósł zadziwiający wynik oglądalności, nie byłoby niczym zaskakującym, gdyby sezon 2 otrzymał już teraz zielone światło od HBO. Jednakże twórca serialu, Damon Lindelof oraz jego zespół scenarzystów „wrzucili” wszystko, co możliwe w fabułę dziewięcioodcinkowego sezonu pierwszego.

“Watchmen” od HBO wydaje być się zarówno sequelem, jak i nową opowieścią, a Damon nazywa to czymś w rodzaju „remiksu”. Lindelof do tej pory nie szczędził słów o tym, jak bardzo podziwia oryginalną twórczość Alana Moore’a, jaką się wykazał w powieści graficznej „Watchmen”. W dodatku nie wydaje się być zainteresowany powrotem do serialu wraz z kolejnym sezonem, jeśli HBO zdecyduje się na kontynuację. Oto co powiedział w jednym z wywiadów:

To nie jest moja opowieść, prawda? Zawłaszczyłem sobie ją. Pomysł, że ktoś innym mógłby przyjść i stworzyć kolejny sezon „Watchmen” jest dla mnie równie ekscytujący. Chciałbym to zobaczyć. Te dziewięć epizodów zawiera wszystko, co chciałem opowiedzieć o „Strażnikach” i na tym kończymy.

Showrunner zasugerował, że chciałby zobaczyć kogoś w stylu Ryana Cooglera znanego z „Black Panther” jako osobę, która zajmie się kontynuacją serii HBO.

A wy co o tym sądzicie? Oglądaliście pierwszy odcinek? Jak wrażenia? Czekam na wasze komentarze!