PODZIEL SIĘ

Ledwo co kurz na polu bitwy po starciu Avengers z Thanosem opadł, a w sieci już huczy na temat tego, co szykuje Marvel Studios w kolejnej fazie, która poniekąd zacznie się kinowym debiutem rasy Eternali (Długowiecznych). Jak Długowieczni zostaną powiązani z obecnymi herosami MCU?

Czy będzie istniał jakiś związek pomiędzy poprzednimi wydarzeniami a kolejnymi, które ukaże faza IV? Wydaje się, że na te dwa pytania stara się odpowiedzieć najnowsza teoria fanowska, która sugeruje, iż powiązaniem jest historia powstania tak zwanych Kamienie Nieskończoności!

Teoria, o której mowa, właściwie bazuje na tym, iż Eternale są powiązani ze stworzeniem Kamieni Nieskończoności. Dokładniej to twórca teorii wspomina, iż to Celestiale wykorzystali je do stworzenia Długowiecznych, potężnych kosmicznych bytów obdarzonych cudownymi zdolnościami.

Dalej fan ten wykorzystuje Esona the Searchera, Celestiala, którego widzieliśmy w pierwszym filmie o Strażnikach Galaktyki, jako dowód. Według niego Celestiale nawiedzili Ziemię w dawnych czasach, przybywając już z Kamieniami Nieskończoności i tam zaczęli swoje eksperymenty na ludzkości. Eksperymenty te spowodowały stworzenie dwóch ras – Eternali oraz ich przeciwników, Deviantów.

Co na to szef Marvel Studios, Kevin Feige? Otóż Kevin wcześniej zdradził, że produkcja o Długowiecznych może rozciągnąć się na wiele okresów czasu, nawiązując do tego, co zrobił z tymi postaciami Jack Kirby, jak i twórcy w ostatnich latach. Przypomnę tylko krótko, że chodzi właśnie o fakt, iż Eternale i Devianci zostali stworzenie eony lat temu przez Celestiali, którzy właśnie odwiedzili Ziemię w celach eksperymentowania na ludzkości.

Czy to może być wskazówka łącząca poprzednie fazy MCU z nadchodzącą? Piszcie co wy, o tym sądzicie! Facebook i Discord czekają na wasze wpisy.