PODZIEL SIĘ

Na D23 Expo Marvel Studios zaskoczyło fanów zapowiadając aż trzy zupełnie nowe seriale na Disney+, w tym jeden wprowadzający do MCU postać Kamali Khan/Ms. Marvel. Chociaż pozostało parę lat do premiery, fani już spekulują, w jaki sposób zaadaptowana zostanie superbohaterska geneza Kamali i czy będzie z nią miała coś wspólnego odgrywana przez Brie Larson Carol Danvers/Captain Marvel.

W komiksach Kamala to nastoletnia muzułmanka z New Jersey, której pasją jest pisanie fanficów o jej ulubionych bohaterach – w szczególności o Carol Danvers. Po otrzymaniu zmiennokształtnych mocy dzięki Inhumańskiej Mgle Terrigenu Kamala niechcący transformuje się w wersję Carol, gdy ta jeszcze działała pod pseudonimem Ms. Marvel i używa swoich mocy, by uratować parę jej licealnych znajomych. Gdy Kamala zaczyna panować nad mocami, jeszcze parę razy zmienia się w Carol, potem jednak orientuje się, że może zamiast tego zainspirować się Danvers i stworzyć swoją własną heroiczną tożsamość. W pewnym momencie dochodzi do spotkania Kamali i Carol, po którym kobieta staje się swego rodzaju mentorką dla zagubionej nastolatki.

Chociaż Ms. Marvel prawdopodobnie trochę pozmienia genezę Kamali (między innymi przez to, że przez nieudany serial Inhumans sprawił, że postacie te nikomu nie kojarzą się zbyt dobrze), Kamala zostaje bohaterką między innymi dzięki temu, że uważa Carol za swój autorytet i dobrze byłoby zachować tak ważny element jej charakteru.

„Chcieliśmy wprowadzić Captain Marvel jako pierwszą, żeby kiedyś jakaś muzułmańska nastolatka mogła zostać zainspirowana,” zdradził Kevin Feige w zeszłym roku.

„Moim marzeniem jest, by Ms. Marvel pojawiła się w sequelu do Captain Marvel. To mój cel”, dodała Brie Larson.

Inspirację Carol widzimy już w logo Ms. Marvel, w którym możemy zauważyć choćby ikoniczną gwiazdę czy podobną paletę kolorów. Poza tym Feige niedawno potwierdził, że po swoim debiucie w MCU Kamala pojawi się również w nadchodzących filmach – a z pewnością wcześniej istniejąca relacja z Carol pomogłaby łatwo wprowadzić nastolatkę na wielki ekran. Jeśli Kamala w serialu rzeczywiście zmieni się na chwilę w Carol (co dałoby nam parę ciekawych scen z Larson) i/lub prawdziwa Danvers chociaż na chwilę pojawi się na ekranie, z pewnością istnieje wiele sposobów na to, by Captain Marvel wpłynęła na tę historię.

Czy chcielibyście zobaczyć w serialu Ms. Marvel Carol Danvers? Dajcie nam znać w komentarzach, na facebooku i na naszym Discordzie