W niedzielę, twórca The 100, Jason Rothenberg, ujawnił na swoim twitterze, że nadchodzący siódmy sezon serii będzie także tym ostatnim. Informację tą fani otrzymali na kilka dni przed finałem 6 sezonu.

 

Prezes stacji Mark Pedowitz potwierdził podczas Television Critics Association, że decyzja ta została uzgodniona już w ubiegłym tygodniu

 

Serial The 100, inspirowany książkami autorstwa Kass Morgan o tym samym tytule, śledzi losy grupy 100 młodych ludzi, którzy zostali wysłani do świata postapokaliptycznej Ziemi, prosto ze stacji kosmicznej, na której do tej pory dorastali. Wraz z rozwojem akcji, grupa zaczęła na nowo tworzyć cywilizację na Ziemi… szybko jednak zrozumieli, że wcale nie są na niej sami.

W rozmowie z ComicBook.com na początku tego roku, Rothenberg podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi dotychczasowych sezonów:

“W pierwszym sezonie byli zmuszeni do tego, by szybko dorosnąć. Ciekawym faktem o naszej nowej historii w 6. sezonie jest to, że słychać w nim wyraźne echo pierwszego sezonu. Na początku “100” byli tylko dzieciakami, wylądowali na tajemniczej i kompletnie dla nich obcej planecie, musieli na własną rękę na niej przetrwać. Pod wieloma względami, to ta sama historia. To wciąż ci sami ludzie, tylko nieco ponad 6 lat starsi. Tym razem udają się na inną planetę, tak samo tajemniczą dla nich. Znów będą musieli znaleźć sposób, by przetrwać… Tym razem mają jednak ze sobą bagaż doświadczeń – zabierają ze sobą wszystkie emocje, lekcje i inne rzeczy które zebrali podczas pobytu na Ziemi. To całkiem interesujące, gdy patrzymy na to przez pryzmat pierwszego sezonu. Jak bardzo się zmienili, jak poradzą sobie z kolejnymi problemami na zupełnie obcym dla nich terenie.”

Czy wam także smutno, że to już koniec The 100? Za którymi postaciami będziecie tęsknić najbardziej? Podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami na naszym facebooku i discordzie!