Chodzą plotki, że ostatni, siódmy sezon Agents of SHIELD będzie powiązany z Avengers Infinity War oraz Endgame.

Mimo, że Marvel Cinematic Universe nigdy nie był mocno związany z produkcjami Marvel TV, to wszystko może się zmienić w ostatnim sezonie Agentów TARCZY, zgodnie z doniesieniami z sieci, które sugerują ewentualny splot wątków serialu z dwoma finałowymi rozdziałami Sagi Nieskończoności.

Plotki wydają się być faktycznie potwierdzone przez tytuły odcinków finałowego sezonu AoS ujawnione za pośrednictwem strony internetowej Writers Guild of America.

Wszystko wskazuje na to, że rzeczone odcinki to: “The End is at Hand” i “What We’re Fighting For”. Nie mają one jeszcze daty premiery, ani nawet oficjalnego numeru w sezonie, ale tytuły dość jednoznacznie kojarzą się z motywem przewodnim filmów.

Jeśli to prawda, wydaje się, że Kevin Feige zezwolił Marvel TV na jawne nawiązanie do MCU w pożegnalnym akcie pierwszego serialu z uniwersum. Przypomnijmy, że Agenci w ogóle nie wspomnieli o wydarzeniach z filmów (a to miało miejsce choćby w przypadku Thor: the Dark World, gdy agenci byli wysłani na sprzątanie pobojowiska w Greenwich) gdy te gościły na ekranach kin, gdyż akcja serialu w ostatnich sezonach działa się nie dość że w kosmosie, to w dalekiej przyszłości.

Według źródła z Reddita, druga połowa sezonu będzie miała bezpośredni związek z Infinity War i Endgame, choć żaden filmowy aktor nie pojawi się w serialu:

Ta informacja pochodzi z bezpośredniego źródła, które pracuje w Marvel Studios, ze względów bezpieczeństwa więcej nie powiem. Ostatni sezon Agents of SHIELD składający się z 13 odcinków będzie miał sześć pierwszych odcinków poświęconych zagrożeniom, które stanowią Chronicomy i podróże w czasie.

Pod koniec tego wątku, Agenci wrócą do swojego pierwotnego świata, Ziemi, teraz zwanej Chronyca-3, w finale odcinka “Adapt or Die”. Straciwszy swój świat ojczysty, agenci nie mają wyboru i wykonują jeden ostatni skok w czasie, który wprowadza nas w drugą połowę sezonu.

Na innej Ziemi, gdzie trwa Infinity War, historia koncentruje się na odzyskaniu załogi po pstryknięciu i pozostałych skutkach tegoż.

Nie powiedziano mi, kto z ekipy został “pstryknięty”.

Dwugodzinny finał sezonu ma miejsce w 2023 roku. “What We’re Fighting For” to tytuł ostatniego odcinka skupiający się na Ghost Riderze, Quake (Chloe Bennet), Deathstroke[chyba Deathlok? – dop.red] i Aero (w tej roli Brenda Song), którzy dołączą do zespołu w finałowej walce z armią Thanosa. Powiedziano mi, że Robbie zabiera drużynę na pole bitwy za pomocą portalu.

Nie ma żadnych występów aktorskich MCU. Podobno studio miało możliwość poskładać kilka pociętych scen z Endgame, aby pokazać ostatnią bitwę Avengers przeciwko Thanosowi. Tak samo, jak dodano sceny z Thorem z Mrocznego Świata i Zimowym Żołnierzem w pierwszym sezonie.

Serię kończy Nick Fury zbierający Agentów z pola bitwy w hybrydowym statku kosmicznym Quinjet.

Aktorzy grający Fitza (Iain De Caestecker) i Simmons (Elizabeth Henstridge) nie są obecni w finale dwugodzinnego finału sezonu.

Zwłaszcza przedostatnie zdanie jest ciekawe – wiemy już przecież, że Fury żyje i pracuje nad utworzeniem agencji SWORD. Czyżby to miało się potwierdzić?