PODZIEL SIĘ

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że James Gunn tworzy dla Warner Bros. film The Suicide Squad, w którym zobaczymy nowe, świeże podejście do drużyny złoczyńców DC. Plotki głosiły, że w filmie będziemy mogli zobaczyć Idrisa Elbę, teraz jednak po internecie zaczęły krążyć zaktualizowane informacje, twierdzące, że aktor wcieli się w postać Deathstroke’a!

Robbie Fox z Barstool Sports napisał na twitterze, że przypadkiem usłyszał coś bardzo ciekawego na temat tego, kogo w The Suicide Squad będzie grał Idris Elba. Poniżej sami możecie zobaczyć tweet Foxa:

O plotkach na temat filmu Gunna donosi także portal Geeks Worldwide, który twierdzi, że trwają castingi do roli córki postaci granej przez Idrisa Elbę. Można snuć domysły, że jeśli Elba rzeczywiście wystąpi w roli Deathstroke’a, to w filmie zobaczymy także Rose Wilson.

O tym, że Idris Elba dołączy do obsady The Suicide Squad dowiedzieliśmy się, gdy świat obiegła wiadomość, że w filmie nie zobaczymy już Willa Smitha jako Deadshota. Wszyscy spodziewali się, że zastąpi go Elba, jednak w świetle najnowszych wydarzeń istnieje możliwość, że Will Smith powróci do swojej roli.

Pierwotnie Deatshroke’a w DCEU miał grać Joe Manganiello, którego widzieliśmy w Justice League w scenie po napisach, która zapowiadała stworzenie drużyny przestępców, w skład której wchodziłby między innymi Deathstroke czy Lex Luthor. Według doniesień Slade’a Wilsona mieliśmy też zobaczyć w nadchodzącym The Batman, jeszcze gdy reżyserią filmu i odegraniem głównej roli miał zajmować się Ben Affleck – teraz jednak wiemy, że nie jest to szczególnie prawdopodobne.

Jeśli Idris Elba rzeczywiście pojawi się w The Suicide Squad Gunna jako Deathstroke, byłoby to bardzo znaczącym i pozytywnie nastawiającym sygnałem, że DC Films w przeciwieństwie do konkurencji zamiast aż tak skupiać się na ciągłości uniwersum, woli dać twórcom wolną rękę i swobodę twórczą.

W tamtym roku po niefortunnym zakończeniu współpracy z Disneyem James Gunn podpisał kontrakt z Warner Bros. na napisanie i wyreżyserowanie nowego filmu o Suicide Squad. Niedawno Disney z powrotem zatrudnił Gunna, aby ten nakręcił nową część Guardians of the Galaxy, jednak prace nad nowym filmem Marvela mogą zacząć się dopiero, gdy Gunn skończy The Suicide Squad, do którego zdjęcia powinny zacząć się już we wrześniu tego roku.

Suicide Squad z 2016. roku opowiadał o grupie przestępców, których rząd zebrał w specjalną drużynę do szczególnie niebezpiecznych zadań. W filmie zobaczyliśmy między innymi Willa Smitha w roli Deathstroke’a, Margot Robbie jako Harley Quinn, Jareda Leto jako Jokera i Violę Davis jako Amandę Waller. Mimo różnorodnych opinii krytyków i publiki, film okazał się sukcesem finansowym, zarabiając prawie 750 milionów dolarów.

The Suicide Squad Jamesa Gunna to jeden z licznych projektów tworzonych w tym momencie przez WB i DC Films. Studio szykuje już filmy takie jak The Batman, The Flash, Green Lantern Corps, Birds of Prey, Black Adam,  Nightwing, Supergirl i New Gods.

The Suicide Squad ma trafić do kin 6 sierpnia 2021 r.